В Ніжині вирішували, що для міста важливіше: квіти чи дороги. Дебати в цитатах

 

 

 

 

14 березня в стінах Ніжинської міської ради під час засідання постійної комісії з майнових та житлово-комунальних питань, транспорту, зв’язку та охорони навколишнього середовища йшлося про виділення коштів на закупівлю декоративних вазонів для квітів. Мова йшла про кошти в розмірі 130 тисяч гривень для закупівлі 100 декоративних вазонів.

Тож, вже цього тижня, 21 березня на чергове засідання комісії із роз’ясненням доцільності виділення коштів на закупівлю декоративних вазонів для квітів на електроопори з’явилися начальник КП «ВУКГ» Владислав Кормам та заступник начальника підприємства Максим Білоусенко.

Першою дискусію розпочала депутат міської ради Наталія Радченко: «Можливо витрати на благо народу відкласти на потім, а зараз всі можливі додаткові витрати акумулювати на ремонт доріг, які в недуже гарному стані. Якщо порахувати всі ті кошти, які виділяються на квіти та озеленення, то виходить десь близько мільйона гривень».

На що начальник КП «ВУКГ» Владислав Корман відповів: «У нас достатня кількість громадських організацій, екологічних та природозахисних, які піклуються про озеленення навколишнього середовища. На комісії з озеленення та благоустрою міста радниками міського голови говорили про те, що наше місто сіре, нічого не робиться по озелененню. Якщо наше підприємство не буде вносити ніяких пропозицій – нас звинуватять у бездіяльності. Як би там не було, я погоджуюся із тим, що дороги потрібно ремонтувати, але ж і місто потрібно приводити в привабливий стан, – каже Владислав Адольфович, –  коли починають квітнути чорнобривці – всі збурюються «Чому в Ніжині квітнуть лише чорнобривці?», а коли доходить питання до виділення коштів – давайте виділяти лише на дороги. Замкнуте коло виходить».

До слів начальника КП «ВУКГ» приєднався Максим Білоусенко: «На комісії по збереженню зелених зон запитували, скільки коштів в Ніжині виділено на збереження зелених зон. Тож, прозвучала відповідь про те, що виділено близько сорока тисяч гривень. На комісії були присутні і декани природничих факультетів і науковці, які дивувалися, як же ви збираєтеся розвивати місто, якщо немає коштів на розвиток зелених зон та на їх збереження».

«А вазони – це зелена зона? У мене сумніви, що до того, що виділення коштів на вазони якимось чином вплине на зелені зони Ніжина. Вазони – це елемент благоустрою, а зелена зона – це, як я розумію, клумба, декоративний кустарник, насадження» – висловив свою думку секретар комісії, депутат міської ради, директор Краєзнавчого музею Генадій Дудченко.

Депутат міської ради Наталія Радченко додала: «170 тисяч гривень на урни виділяєте, 200 тисяч на контейнери, 130 тисяч на вазони і так далі – так і назбирається додатковий мільйон, яий можна використати на ремонт доріг. Я розумію, є ідея, та коли буде можливість, тоді втілитии її в життя. Але зараз питання стоїть так: чи купити 10 урн за 170 тисяч, чи відремонтувати одну вулицю? Я вважаю, що ці кошти портібно пустити на ремон доріг».

До тогож, помічником народного депутата, Олександра Кодоли Тамарою Стратілат було піднято питання, щодо того, що в Ніжині, незрозуміло чому, все нищиться недобропорядним громадянином.

«Що до озелення, дійсно хочеться, аби наше місто було гарним та красивим. Та згадайте той фонтан, який в короткий час був закиданий сміттям, клубму біля фонтану, де після висадки квітів на ранок половини вже не було. І після того, як досадили квіти, їх знову крали» – збурено пригадує Тамара Михайлівна.

Також, не оминула увагою Тамара Михайлівна і висаджені за ініціативи Ліги Ділових Жінок древа біля Всіхсвятської церкви в честь загиблих Воїнів АТО, які також викрадали, що було досить неприємно спостерігати.

То, можливо, як то кажуть, перед тим як хату прикрашати – потрібно в хаті прибрати.

Згадали і депутати фільм, що нещодавно з’явився в мережі інтернет, знятий конотопськими журналістами.

З першого погляду дивишся із переповненою гордістю за своє рідне місто, а потім здоровий глузд вказує на ями на дорогах та тротуарах, які постійно в кадрі, не тому що так знімав оператор, а тому що ями всюди. І на тротуари звертаєш увагу, які кидаються в око своєю хаотичною будовою, яку вони отримали за довгі часи свого існування.

Хтось із депутатів наголосив на тому, що це ж кадри 2009 року.

«Та що ж змінилося з того часу? – запитує Тамара Михайлівна, – в місті потрібно наводити лад. І починати потрібно із доріг, а не з квіточок.».

«І нехай цей фільм 2009 року, та фільм про Ніжин із циклу «7 Чудес України» знятий Миколою Томенко не так давно. Під час перегляду фільму сиджу я поруч із мером і говорю: «Хоч би не показали наші ями!», і перший кадр, як Томенко йдучи ступає в яму на дорозі, тож час задуматися, що наразі важливіше» – каже іронічно помічник народного депутата.

Депутат міської ради Лариса Чернишова згадала і понівечені вазони для квітів на вул.Московській, вздовж колгоспного ринку.

Тож, чи є резон закуповувати знову вазони. Де гарантія того, що нові вазони не чекатиме та ж сама участь, що і попередні.

Хоча депутати і були згодні і з тим, що квіти в місті потрібні. Та основне виділення коштів все одно, вважають за доцільне, спрямувати на ремонт доріг.

Під кінець жвавих дебатів голова постійної комісії Ірина Онокало доручила заступнику КП «ВУКГ» Максиму Білоусенко на наступне засідання комісії надати зразки вазонів та обґрунтувати доцільність їх закупівлі.

Тож, поки що народні обранці в роздумах, на що ж виділити кошти на вазони чи, цю частину коштів, долучити до ремонту доріг Ніжина…

Вікторія Коломійченко

Джерело: nizhyn news

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.