Бджолярі Ніжинщини розпочали новий сезон

10 квітня в малому залі міськвиконкому пройшла Конференція членів Ніжинського осередку ГО ”Бджолярі Ніжинщини” голова Петро Балаш. Учасниками конференції були виробники продукції бджільництва, медичні експерти та представники міської та районної ради.
Серед присутніх поважних гостей були міський голова Анатолій Лінник, секретар міської ради Валерій Салогуб, а також начальник управління Держпродспоживслужби в м. Ніжині Віктор Рафальський, голова обласної Спілки бджолярів Ігор Сокирський, начальник управління сільського господарства РДА Марія Носенко.
«Справа пасічників завжди починається з Божого благословення», – зазначив отець Михаїл Якубів, окропив святою водою всіх присутніх та роздав солодкі крашанки.
Не обійшлося обговорення і без «високих нот». Так у пасічників викликало збурення вартість медичного огляду бджолосімей, яку озвучив Віктор Рафальський. Віктор Степанович зауважив, що ціни офіційні та встановлені державою.
Ігорем Сокирським було зазначено, що з’явився сайт на якому пасічники можуть зареєструвати місце свого знаходження і наявну кількість вуликів. Розробники сайту беруть на себе зобов’язання інформувати аграріїв, щоб фермери повідомляли бджолярів про проведення обробки зелених насаджень. Адже це питання номер один для всіх пасічників.
Голова спілки «Бджолярі Ніжинщини» Петро Балаш зауважив, що питання обробки рослин і безпека бджіл знаходиться на постійному особистому контролі. Завдяки цьому минулий сезон вдалося уникнути без загибелі бджіл. Петро Іванович і надалі буде пильно стежити за виконанням усних домовленостей між фермерами й пасічниками.

Лілія Журко для сайту НЕЖАТИН

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.