Безвізовий режим з ЄС стане для українців платним

Євросоюз має намір зобов’язати туристів, які подорожують в умовах безвізового режиму, заповнювати і оплачувати спеціальну анкету. Як з’ясували журналісти «Фрази», відповідний законопроект днями з’явився на офіційному сайті ЄС.

Зокрема, як повідомляється, посли ЄС підтвердили, що між головою Ради Євросоюзу та представниками Європейського парламенту було досягнуто попередньої угоди щодо удосконалення системи авторизації в’їзду в Європу ETIAS.

Передбачається, що для в’їзду в шенгенську зону громадяни третіх країн, які не мають візи, повинні будуть отримати дозвіл, заповнивши відповідну онлайн-анкету. За кожну таку анкету заявник повинен буде заплатити внесок в розмірі 7 євро.

Інформація, представлена ​​в кожній анкеті, буде проведена по різних баз даних, щоб визначити, чи є підстави для відмови у в’їзді. Якщо нічого не викличе підозр, такі дозволи буду видаватися автоматично і швидко. Очікується, що саме так буде відбуватися в більшості випадків.

У разі виникнення будь-яких питань по анкеті вона буде оброблятися вже вручну компетентними органами. Видача або ж відмова в заявці, що викликала сумніви, відбудеться не пізніше, ніж через 96 годин після її подачі або, якщо була запрошена додаткова інформація, через 96 годин після отримання цієї інформації.

Євросоюз має намір зобов’язати авіа, водних і наземних перевізників перевіряти всіх своїх пасажирів на предмет наявності дозволу. При цьому саме по собі дозвіл, як очікується, не буде надавати автоматичного права на в’їзд або перебування в країнах Євросоюзу. Остаточне рішення все одно буде приймати працівник прикордонної служби.

Дозвіл на поїздки буде діяти протягом трьох років.

В Євросоюзі очікують, що пропоновані зміни дозволять проводити попередні перевірки і, в разі необхідності, відмовляти у видачі дозволу на в’їзд в Шенгенську зону громадянам третіх країн. Вважається, що це допоможе поліпшити внутрішню безпеку, запобігти нелегальній імміграції, захистити громадське здоров’я і скоротити затримки на кордонах шляхом виявлення осіб, які несуть загрозу в одній з цих областей до того як вони прибудуть на кордон.

На даний момент законопроект повинен прийняти Європарламент, а потім направити на схвалення до Ради.

Як повідомляла «Фраза», 11 червня 2017 року першій годині ночі за київським часом і опівночі за середньоєвропейським часом між Україною і країнами ЄС заробив безвізовий режим.

Як повідомляла прес-служба Державної прикордонної служби, на даний момент безвізовим режимом з Євросоюзом скористалися 490 тисяч громадян України. При цьому наголошується, що ажіотаж, який спостерігається в перші місяці, на даний момент спав.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.