У Ніжині відновили історичну справедливість: пам’ятник радянським чекістам тепер виглядає по-іншому

До чергової річниці бою в селі Дорогинка активісти формації С14 провели «ребрендинг» пам’ятника «радянським міліціонерам».

Майже 100 років тому – 29 квітень 1921 року – каральний загін, складений з ніжинської міліції і чекістів, відправився на придушення голодного бунту в село Дорогинка.

Однак на захист повсталих селян встали учасники збройних загонів Феодосія Щуся.

Не чекаючи відсічі більшовицькі силовики понесли серйозні втрати. Ті, що вижили – втекли з місця бою.

Убитих пізніше поховали в Ніжині в місцевому парку Гоголя. Через якийсь час на це місці з’явився пам’ятник.

«Ховали чекістів і комісарів, які розкуркулювали українців, організовували червоний терор та голодомори. Щонайменше 50 тисяч ніжинців були страчені червоними комісарами. Донині пам’ятник тим, хто насильно насаджував владу серпа і молота і допомагав в окупації України, стоїть в центрі міста. Стоїть з хибною і викривленою назвою «герої-міліціонери, які загинули при виконанні обов’язків», – йдеться в повідомленні активістів.

Вони проводять паралелі з нинішнім періодом і стверджують: «це все-одно, що назвати героями гіві, моторолу, захарченка…»

Напередодні, 27 квітня, була відновлена ​​історична справедливість – на пам’ятнику з’явився інформаційний стенд, з тексту якого можна дізнатися про реальний стан справ і про «заслуги» тих, хто там похований.

Крім того, активісти запевнили, що будуть домагатися, щоб ніжинська влада виконала закон про декомунізацію і демонтували пам’ятник. Останки чекістів пропонують перепоховати на місцевому кладовищі.Висіла на пам’ятнику дошку учасники акції зняли і передали чиновникам.

Джерело: 0462.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.