Мабуть, вперше у Ніжині шукали компроміс щодо розміщення меморіальної дошки Герою України

Враховуючи звернення депутатів  Ніжинської міської ради та представників громади Ніжина щодо увічнення пам’яті полковника Армії УНР Івана Дубового, який пройшов героїчний шлях від командира сотні ім. І. Мазепи до командира 1-ї Запорізької бригади УНР,  під командуванням якого 2-й курінь 2-го Запорізького полку приймав безпосередньо участь в визволені міст Севастополю та Джанкою, бійці якого піднімали українські прапори на кораблях Чорноморського флоту, що стало визначною перемогою Армії УНР, сторіччя  якої буде відзначатися 5 травня 2018 року, Управління освіти на розгляд виконавчого комітету виніс проект рішення  «Про встановлення меморіальної дошки на будівлі Ніжинської ЗОШ №1 цьому Герою України. Звісно, члени виконкому підтримали дане рішення, от тільки виникли певні розбіжності щодо місця встановлення дошки.

Ініціативна група, яка вивчала дані щодо життя Івана Дубового в Ніжині запевняла, що він навчався в Ніжинському комерційному училищі, про розміщення якого є тільки дві згадки. Оскільки воно не мало свого приміщення, то адміністрація закладу винаймала приміщення в будинку, який знаходився по вулиці Мільйонній, а нині Овдіївській. Друга ж згадка каже про те, що заклад винаймав приміщення в будинку по вулиці Суддівській, а нині Гребінки. Тож є велика вірогідність, що це була будівля саме ЗОШ №1.

Директор КНУКіМ ім. М. Заньковецької Володимир Дорохін зауважив, що на скільки йому відомо, коледж є правонаступником цього комерційного училища і тому треба перевірити ці факти, розглянувши можливість розміщення меморіальної дошки саме на фасаді коледжу.

Аби дійти до компромісу членами виконкому було прийнято рішення розмістити дошку на фасаді ЗОШ №1, адже там навчаються конкретно ніжинські діти, і ця меморіальна дошка, яка щодня нагадуватиме про Героя України буде гарним приводом для патріотичного виховання. Що ж до коледжу культури, то меценати, котрі вклали кошти у дану дошку, готові виготовити ще одну, можливо менших розмірів та без зображення  Івана Дубового, але на якій буде написано дані про нього, а саме про роки навчання в цьому закладі.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.