Ніжинська міськрада ігнорує прохання родин загиблих воїнів АТО?

Родини загиблих воїнів з міста Ніжина та Ніжинського району ходять і оббивають пороги Ніжинської міської ради з проханням встановити пам’ятні знаки для 15 загиблих воїнів (зображені на схемі). Місце пам’яті про героїв просили родини облаштувати в місті Ніжині біля Всіхсвятської церкви, де були висаджені фруктові дерева на честь загиблих воїнів, так звана «Яблунева алея».
Дане питання піднімалося родинами ще на початку 2018 року, але його вирішення й досі залишилось на словах. Про це на ствоїй сторінці у Фейсбук пише сестра загиблого воїна АТО Ольга Орел.

“Причини відмови були різні, то не можна на тому місці встановлювати, то як би мовити ми хочемо зробити цвинтар з цього місця і т.п…. Перш ніж так висловлюватись, подумайте як це боляче для родин, які втратили найрідніше в своєму житті. Для влади можливо цвинтар, бо їх чоловіки та сини вдома, а для матерів, дружин та дітей, які відчули цю втрату – це вічна біль та пам’ять!!! Зрозуміє той, хто відчув це на собі і той, хто був поряд на війні з цими хлопцями.
Були пропозиції комісії перенести пам’ятні знаки на вул. Незалежності, на що родини не погодились, у зв’язку з віддаленим місцем розташування цих знаків від центру міста. В кінцевому результаті дійшли до того, що пам’ятні знаки повинні були встановлюватися біля пам’ятного знаку Небесної сотні. Обговорили, наче б то узгодили місце, але як виявилося знову деякі члени комісії все перекрутили в свою сторону, наполягаючи на іншому.
Сесією Ніжинської міської ради вже виділено 50 тис. грн. на встановлення пам’ятних знаків в кількості 15 дошок, з розрахунку на виготовлення кожної до 2 тис. грн. + облаштування самого місця (освітлення, лавки, підставки під дошки). Задум родин підтримав Отець Сергій, за що ми йому вдячні.
Як відомо, 26 травня 2018 року в м. Ніжині відбудеться захід для родин Чернігівської області загиблих в зоні АТО, де будуть присутні родини з Чернігова та з Чернігівського, Козелецького, Куликівського, Ніжинського, Носівського, Бобровицького, Ічнянського, Прилуцького, Талалаївського, Срібнянського та Варвинського районів. Родини кожного року збираються в різних містах України з метою вшанування пам’яті воїнів загиблих в російсько-українській війні на сході України. Осиротілі матері, батьки, дружини та діти воїнів загиблих мають відчувати, що громада, суспільство у такий скрутний для нас час, готові розділити наше горе, підтримати нас, що Чернігівщина небайдужа до цієї страшної втрати наших героїчних земляків.
Але, виявляється Ніжинська влада не має бажання розділяти наше горе, підтримувати, йти на зустріч, сприяти у виконанні нашого прохання, навпаки наполягають на своєму, затягують час і в результаті вирішують питання так як їм вигідно. Бо вже в котрий раз збирається комісія з приводу визначення місця пам’ятних знаків для загиблих військовослужбовців, а результат лише один – думка тільки влади. Поясню чому і врешті решт до чого дійшли!
Аби увіковічити пам’ять героїв, які відстоювали незалежність України, родини загиблих просили у якнайшвидшому виготовленні та встановленні пам’ятних знаків кожному загиблому з метою відкриття Алеї Героїв до заходу 26 травня 2018 р., але сьогодні, із членів комісії – директор Ніжинського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Кучеровська Наталія Миколаївна, голова ради підприємців Охонько Олена Борисівна та голова громадської ради Дорохін Володимир Гранлісович найбільше наполягали на тому, щоб не робити пам’ятні знаки для кожного загиблого героя, аргументуючи це тим, щоб не створювати, на їх думку цвинтар. В результаті вирішили 50 тис. грн. спрямувати на виготовлення одного пам’ятного знака, тобто каменя, де будуть викарбувані імена загиблих хлопців. Висновок один, думка родин загиблих НІКОГО НЕ ЗАЦІКАВИТЬ!
Шановні можновладці не змушуйте родин загиблих виходити за межі та створювати нікому не потрібну конфлікту ситуацію! Прислухайтесь до прохання родин загиблих, які втратили найрідніше.
Героїв, які загинули на війні повинні знати в обличчя, і наше прохання та навіть вже вимога встановити пам’ятні знаки для кожного загиблого військовослужбовця в кількості 15 дошок на «Яблуневій алеї» в м. Ніжині”, – пише Ольга.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.