Візит представників «Huawei» до Ніжина: що вирішили?

5 травня до Ніжинської міської ради вчергове завітали представники «Huawei», аби обговорити подальшу співпрацю з Ніжином щодо втілення проекту “Розумний і безпечний Ніжин – 2020”.

Читати по темі: «Huawei» у Ніжині або За крок до “Безпечного міста”

Головною метою сьогоднішньої зустрічі було обговорення написання технічного завдання для системи відеоспостереження та вартість втілення проекту. Складає вона близько 7 млн грн. Звісно, для бюджету міста – це непідйомна сума, але фінансове управління має знайти шляхи вирішення даного питання. Одним з них – є лізинг, тобто гарантована виплата певної суми в місяць – 245 000 грн. в місяць. Однією з пропозицій, яку озвучив депутат обласної ради Сергій Охонько – це підготувати проект з визначеним бюджетом, аби в наступному році відправити його на розгляд комісії Державного фонду регіонального розвитку.

Фінансову сторону проекту мають обговорити депутати на сесії міськради, яка відбудеться 17 травня.

Що ж нині має зробити Ніжин, аби продовжити йти у напрямку безпечного міста? Керівник проектів «Huawei» Олександр Дяденко зауважив, що необхідно почати розроблювати технічне завдання системи відеоспостереження. Інвестиційний відділ має разом з представниками поліцій з’ясувати, які ділянки міста найбільше потребують встановлення камер відеонагляду та як з’єднати між собою вже існуючі.

Окрім того керівник проектів «Huawei» Олександр Дяденко зазначив, що компанія повинна мати гарантію намірів ніжинської міськради щодо втілення даного проекту. Це може бути допорогова сума, завдяки якій буде створено ядро проекту – встановлення камер на певній ділянці міста задля демонстрації роботи проекту в дії, аби і міська влада і громада бачила результати подальшої співпраці з «Huawei».

Наостанок зустрічі заступник міського голови Григорій Олійник зауважив: «Даний продукт дійсно якісний та привабливий, має широкий спектр використання і ця система дійсно потрібна нашому місту і ми будемо шукати шляхи для його втілення. На найближчій сесії міськради необхідно обговорити технічні можливості встановлення даної системи та фінансову сторону питання. Мають бути чіткі пропозиції і сформований подальший порядок дій».

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.