«Ділити нічого» – коротко про ніжинський бюджет

Якщо коротко про ніжинський бюджет – ділити вже нічого. Саме про це йшла мова 7 травня на засіданні депутатської комісії з бюджетних питань. Заступник міського голови Григорій Олійник зауважив, що минулими місяцями проводився моніторинг стану міського бюджету. «Питання дуже серйозне з наповненням і використанням бюджету. Ми бачимо по розрахункам –  на кінець року ми виходимо майже «один в один», але однозначно буде сформована кредиторська заборгованість. Наші бажання з нашими можливостями дуже не сходяться. На сьогоднішній день ділити нічого, адже дефіцит коштів постійно існує. Ми два рази були змушені взяти казначейську позику, яка унеможливлює своєчасне розрахування за ті роботи, які виконуємо, і які є в призначеннях. Прорахувавши витрати бюджетних установ, ми приходимо до висновку, що в нас заклики: «Давайте оптимізувати!», залишились закликами. Ми на сьогодні непомірно утримуємо бюджетну сферу, яка з’їдає 92 % бюджету. Тому збирали два рази всіх керівників, головних бухгалтерів, розпорядників, а також економістів з питань бюджету і фінансування. Їм було поставлено завдання до кінця року розглянути можливість щодо утримання бюджетних установ у межах того фінансування, яке передбачено сесію міськради не на 10 чи 11 місяців, а на рік. Також вони мають надати пропозиції щодо можливої оптимізації. Але, нажаль, більшість установ не подають конкретних пропозицій, тому що це воля депутатського корпусу щодо фінансування даних об’єктів. Треба зазначити, що за рахунок міського бюджету утримуються більш 3300 осіб – в усіх сферах діяльності. Окрім того, якщо брати державні норми розрахунків, то в усіх сферах, нам приходиться з бюджету доплачувати за багато видань енергоносіїв і зарплат», – висловився Григорій Олійник.

Та коли депутатами було поставлене питання щодо виходу з даної критичної ситуації, отримали відповідь – оптимізація або збільшення надходжень. «Якщо ми не повернемося до чітко визначеної необхідності кількості будівель, споруд, посадовців, службовців для над послуг громаді міста, і все залишимо так, як є, то на кінець року опинимось у великому мінусі», – додав заступник міського голови.

Наразі в міському бюджеті налічується менше 50 000 грн, які можна розподілити на потреби міста. Якщо порівнювати з минулими роками, то раніше мова йшла про мільйони на залишковому рахунку.

Іншими словами, замість того, щоб приносити прибуток місту, підприємства «тягнуть» гроші з бюджету. Від цього страждає інфраструктура, благоустрій та всебічний розвиток міста. Чому ж так вийшло? На те є ряд причин. Це може бути байдужість до розвитку підприємств їх керівництва, адже прибуток можливий лише за наявності чіткого стратегічного плану розвитку, а не лише бажання втриматись на робочому місці і отримувати зарплату. Це також відсутність ініціатив. Прикладом того є ситуація з Ніжинським комунальним ринком, який ще рік тому вважався збитковим, але коли прийшов новий керівник, прибутки зросли. Про що це каже?

В усіх розвинених містах засуджується «інертність» робітників, які знаходяться на керуючих посадах. Адже лідер має йти вперед і тягнути за собою підприємство задля зростання його прибутків та процвітання. Звичайно, комунальні підприємства мають свої проблеми, і деякі з них  апріорі не можуть бути прибутковими. Та є й такі, які мають для цього всі можливості, і якщо є бажання щось змінити, то кожен розуміє – це можливо, в іншому ж випадку шукаються причини, чому економіка підприємства була доведена до плачевного стану.

На останок, питання до міської влади: «Чи всі зусилля зараз покладені, аби Ніжин процвітав у всіх його сферах, чи ми йдемо по натоптаному шляху, і не витрачаємо зайвих зусиль та можливостей?

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “«Ділити нічого» – коротко про ніжинський бюджет

  1. Нет слов. Вот в Европе, куда все так хотят , такие руководители города написали бы заявления и ушли бы… у нас так за кресла эти хватаются что только вперёд ногами вынести!!! Бюджет пустой , так давайте бюджетников жахнем! А “благоустрий” больницы так это не марнотратсво???
    Не будет здесь порядка, пока такие дилетанты как Линник, Шалаи, Костырки и “активисты” всякие.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.