“Особливо небезпечні”. Чим загрожують звичайні вологі серветки

У виробництві вологих серветок використовують пластик, тому вони не розпадаються та часто забивають каналізації.

Уряд Великої Британії планує до 2042 року повністю прибрати пластикові відходи. Зокрема, до переліку заборонених продуктів ввійдуть й одноразові вологі серветки. Виявляється, що вони постійно забивають каналізації, оскільки під час їхнього виготовлення використовується пластик, який не розкладається. Про це йдеться в сюжеті “Сніданку з 1+1”.

“У виробництві вологих серветок використовують пластик, щоб зробити їх міцнішими”, – розповідає директор фірми з виробництва багаторазових серветок Хелен Ранкін.

Згідно зі статистикою, у 93% випадках труби у Великій Британії забиваються саме через вологі серветки. Останньою краплею для урядовців стала величезна 130-тонна груда сміття, яку витягли півроку тому з каналізації у Лондоні та яка складалась переважно з вологих серветок.

В Україні ж про небезпеку вологих серветок говорять лише активісти. “Це пластик, який потрапляє у довкілля. Він викидається у парках, викидається повз смітників, потрапляє в довкілля і отруює його”, – запевняє засновниця проекту “Україна без сміття” Євгенія Аратовська. Вона також зазначає, що зібрати подібні серветки майже неможливо, оскільки вони є забрудненими, та й для них немає спеціально відведених баків для сміття.

Мешканка Києва Ганна розповідає, що в родині вологі серветки завжди під рукою, а чоловік інколи викидає вже використані до унітазу. “Маленьку таку пачечку, мабуть, дві на тиждень. Це не рахуючи того, що вдома є ще велика пачка вологих серветок”, – зазначає вона.

За словами активістів, знайти альтернативу зовсім не важко. “Як звичайна вода, так і сухі паперові серветки. Сьогодні вже є можливість купувати спеціальні септичні спреї, причому вони є у великій тарі, їх можна набирати в маленький флакончик, користуватися”, – зазначає Євгенія Аратовська.

У Британії ж почали виробляти спеціальні багаторазові серветки для дітей – з бавовни. У комплекті йде дві коробки – для чистих та забруднених. “Коробка для ваших чистих серветок, з 25 чистими серветками, які ви можете використовувати раз за разом, вони змочені водою, есенціальною олією, яка повністю натуральна, тому ви точно знаєте, що потрапляє на шкіру дитини”, – запевняє Хелен Ранкін.

Наразі британські урядовці дали час виробникам вологих серветок, щоб відмовитися від використання пластику під час їхнього виготовлення. А поки радять громадянам зменшити їхнє використання та в жодному разі не викидати вологі серветки до каналізації.

Джерело: tsn.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.