Застарілу модель медсестринства планують змінити, як і зарплати…

 

 

 

 

У відомстві нарікають, що роль медсестер залишається недооціненою.

В Україні планують впровадити нову модель медсестринства, що дасть медсестрам більше можливостей для самореалізації та розвитку.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я.

“Трансформація медичної системи допоможе надати нашим медсестрам більше можливостей для самореалізації та розвитку. Зокрема, медичні установи після автономізації зможуть відмовитися від тарифної сітки і підвищувати зарплати медичним фахівцям, в тому числі медсестрам”, – заявила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

 

За її словами, дуже часто процес одужання пацієнта залежить саме від роботи медсестри.

“Медсестра, хоч і не самостійно призначає лікування пацієнту, проте на відміну від лікаря, перебуває поруч із ним набагато більше часу. Вона або він помічає зміни в його стані, вміє заспокоїти та мотивувати продовжувати лікування. Ми хочемо заохотити більше людей вчитися цій професії”, – додала очільниця МОЗ.

У відомстві також планують перейти на більш якісний та сучасний рівень освіти медичних сестер.

Нагадаємо, раніше Міністерство юстиції України зареєструвало Національну службу здоров’я як один із центральних органів виконавчої влади. Від липня 2018 року служба здоров’я розпочне платити за кожного пролікованого пацієнта і поступово відмовлятиметься від субвенцій на утримання лікарень. “Служба буде забезпечувати гарантований державою пакет медичної допомоги і лікарських засобів. Кожен громадянин України буде знати, який об’єм допомоги, які види послуг, які лікарські засоби будуть гарантуватися державою”, – пояснив

Кабмін затвердив голову служби здоров’я України, без котрої неможлива реформа медицини
голова НСЗУ Олег Петренко.

Джерело: tsn.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.