«Чорна діра» у бюджеті Ніжина не дає реалізовуватись важливим для громади проектам

Вже неодноразово нашим виданням висвітлювалась ситуація з ніжинським бюджетом, якого постійно не вистачає на реалізацію тих, чи інших важливих проектів для громади. Дефіцитність бюджету міська влада пояснює виділенням більше 90% коштів на утримання бюджетної сфери. Тож на розвиток інфраструктури міста, або залишаються «копійки», або взагалі нічого.

На засіданні сесії, яке відбулось 17 травня  було вчергове піднята проблема дефіциту бюджетних коштів. Депутат Чернігівської обласної ради від ВО «Батьківщина» Сергій Охонько звернувся до депутатів з проханням знайти бюджетні кошти на проект водовідведення по вулиці Незалежності – 3, 5 млн грн та на початок втілення проекту «Безпечне місто» від «Huawei» – 200 000 грн.

«Депутати обласної ради зробили все можливе, аби з бюджету області були виділені кошти в сумі 5 млн грн на співфінансування проекту водовідведення. Однією з умов було гарантування депутатами міської ради виділення з резервного фонду 3,5 млн грн. Та до цих пір з ніжинського бюджету не виділено на проект жодної копійки. Унаслідок цього  ОБЛУКС не може виставити на «Prozorro» тендер на роботи по водовідведенню. У якому світлі Ніжин зараз виглядає перед обласною радою? Чи захочуть з нами в подальшому мати співпрацю, якщо ми не виконуємо договірні умови. І така ситуація вже не вперше. Окрім того, Ніжин не так часто має можливість залучати обласні чи державні кошти. Коли ж отримали таку можливість, ризикуємо її втратити. Також є і проект «Безпечне місто», яке компанія «Huawei» готова розпочати втілення за гарантовані 200 000 грн. За гарантію, яку ми надамо компанії, отримаємо безкоштовну розробку проекту, а також початок втіленню проекту, в якому Ніжин буде першим в Україні».

Підтвердив необхідність виділення даних коштів і депутат обласної ради Валерій Гаврилнко, адже репутація Ніжина може дуже постраждати враховуючи відношення міської ради до прийняття рішень, які в подальшому не підтверджуються діями.

Іншими словами, ми щось хочемо, але відповідальність на себе не беремо…

Такі перспективи своїм виступом «перекреслив» заступник міського голови Григорій Олійник, зауваживши, що в бюджеті зараз немає коштів, адже у процентному співвідношені сума збільшення видатків є набагато більшою ніж надходжень 27% до 12%. Окрім того Ніжин втратив кошти на які розраховував – більше 1,5 млн грн. акцизного податку та 2, 5 млн грн плати за оренду землі «Укрзалізницею», котрій державою були надані пільги. Тож в резервному фонді нині 2,2 млн гривень – кошти громадського бюджету, які не можна чіпати».

Слідувало питання: То куди ж ділись інші 6, 5 млн гривень? Як вияснилось на попередніх засіданнях сесії були бездумно розподілені. Адже як можна розподіляти кошти, не думаючи про гарантовані суми?

При обговоренні бюджету було запропоновано 2,5 млн грн, які були виділені КП «ВУКГ» на закупку прибиральної машини розподілити 1, 5 млн грн на роботи, які вже виділили УЖКГ та Б, а 1 млн грн в резервний фонд. Вже з нього виділити 200 000 грн на  обрахунок пасажиропотоку, і 200 000 на проект «Безпечне місто».

Та дійти спільної мови депутати так і не змогли. Депутати «Самопомочі» та «Укропу» заявили, що в таких «попипах» приймати рішення по розподілу бюджету недоцільно, адже до цього питання треба підходити зважено, попередньо обговорюючи на бюджетній комісії.

У наслідок різноголосся думок, при голосуванні з 29 присутніх 13 проголосували, інші ж були проти.

Для міста це означає не лише гальмування виділення коштів на необхідні для громади проекти, а й трансфери і субвенції виділенні з державного бюджету просто «зависають».

Після ж до розгляду цього питання повертались двічі. Лише на третій раз депутати змогли затвердити бюджет з внесеними поправками. 2,5 млн грн, які були виділені УЖКГ та Б на закупку техніки все ж таки зняли, розподіливши 1, 5 млн грн на роботи, які вже виділили КП «ВУКГ», а 1 млн грн перенесли в резервний фонд. З них 195 000 грн виділили на  обрахунок пасажиропотоку. 15 000 грн було виділено на корегування проекту водовідведення по вулиці Незалежності. На основні ж роботи коштів не виділили. То чи є сенс без водовідведення проводити там ремонтні роботи асфальтного покриття, котрі заплановані в цьому році? Страждання жителів багатоповерхівок, фундаменти яких підмивають дощові води і водіїв, які втомились від ремонтів автомобілей залишається на совісті міської влади та депутатів міськради.

На «Безпечне місто» депутати не підтримали виділення 200 000 грн.

38 000 грн не були виділені і на досить неоднозначний проект рішення щодо програми висвітлення діяльності Ніжинської міської ради, її виконавчих органів, міського голови, посадових осіб та депутатів у 2018 році. У депутатів виникли підозри щодо використання сітілайтів для «реклами» діяльності комунальних підприємств, адже їх робота має бути відчутною, і видимою на власні очі, а не висвітлюватись на постерах.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “«Чорна діра» у бюджеті Ніжина не дає реалізовуватись важливим для громади проектам

  1. Интересно, а когда эти бездельники начнут латать огромные дыры в асфальте ????????????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.