Ніжинські депутати “експерементували” з новою системою голосування. ФОТО

17 травня засідання сесії міської ради відрізнялось від попередніх, адже депутати за проекти рішення голосували не підняттям руки, а за допомогою електронної системи «Єдність». Попередньо на неї з міського бюджету було виділено близько 260 000 грн. В систему входять планшети для кожного з депутатів та монітор, який в подальшому буде використовуватись для презентацій на тих, чи інших засіданнях.

Використання даної системи допоможе економити кошти (всі проекти рішень депутати можуть переглядати на планшетах, що зменшує витрати на папір); зекономить час (голосування займатиме до 30 секунд); забезпечить прозорість роботи та буде відкритою для громади.

Оскільки вчорашнє засідання було тестовим, депутати вперше спробували на собі дану систему. Зазначимо, що вийшло не з першого разу, і у деяких депутатів виникало ряд запитань, як до використання програми на планшеті, так і до «людських нюансів». Так наприклад, якщо депутат вийде з зали і залишиться в системі. Чи не буде випадків “кнопкодавства” й підтасовування голосів?… Та всі зауваження будуть враховані  і вже на наступному засіданні сесії система має бути налаштована досконально.

Зазначимо, що перше питання за яке голосували депутати стосувалось погоди: «Чи подобається Вам погода?». І з 28 присутніх, 17 проголосували «ЗА», «ПРОТИ» – 2, а «Не голосували», бо, мабуть, не зуміли – 9.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.