Монітор комп’ютера спричиняє синдром сухого ока

— Син Влад ходить у дев’ятий клас. Останнім часом скаржиться, що очі болять, червоніють. Каже, ніби піску хто насипав. Думаю, причина — у комп’ютері. Бо надто багато часу проводить за ним. Мріє стати програмістом. Ця професія нині цінується, однак тривожуся за здоров’я сина. Муситиме днями дивитися в монітор, — говорить черкаска Таміла Таран, 40 років.

— Від роботи перед монітором може розвинутися комп’ютерний зоровий синдром, або КЗС, — розповідає 42-річна Тетяна Євтушевська. Завідує офтальмологічним відділенням Черкаської обласної дитячої лікарні. — Ризик для здоров’я становлять деякі особливості роботи екрана. Електростатичне поле “зганяє” з нього пилинки і з величезною швидкістю несе їх в обличчя людини. Це може спричинити появу вугрів. Також імовірний розвиток неспецифічного кон’юнктивіту й риніту.

Мерехтіння екрана негативно впливає на зір, адже постійно змінює реакцію зіниць і стомлює очі. Монітори, в яких рентгенівське, інфрачервоне та ультрафіолетове випромінювання перевищують допустимі норми, можуть спровокувати ряд патологічних станів. У першому випадку — порушення роботи серцево-судинної, нервової та ендокринної системи. У другому — катаракту, порушення роботи мозку. У третьому — захворювання шкіри та запалення очей.

— Під час роботи за комп’ютером людина переводить погляд з екрана на клавіатуру або паперовий документ. Через різну відстань до них і неоднакову яскравість очі швидко втомлюються. Коли погляд довго фіксується на моніторі, частота моргання зменшується в 10–15 разів. Це призводить до пересихання ока. Негативно впливає й низька вологість у приміщенні. За синдрому сухого ока воно отримує менше поживних речовин, слабшає імунний захист. Створюються ідеальні умови для розвитку запальних захворювань очей, — пояснює Тетяна Олександрівна.

Щоб запобігти виникненню комп’ютерного зорового синдрому, слід правильно розташувати монітор.

Відстань до обличчя має бути 50–70 см, центр екрана — на 10–15 см нижче від рівня очей. Кожні 40 хв. варто робити перерву хоча б на 5 хв.

— В Україні комп’ютерний зоровий синдром не входить до переліку фахових захворювань. При появі будь-яких зазначених симптомів слід звертатися до офтальмолога. Особ­ливо, якщо скарги виникли в дитини. У дітей зоровий апарат ще тільки формується. Комп’ютер може завдати шкоди, — наголошує Тетяна Євтушевська.

Для профілактики зорового стомлення радить робити вправи.

— Заплющіть очі й розслабте брови. Відчувши напруження м’язів ока, повільно переведіть очі в крайнє ліве положення, а потім — у крайнє праве. При цьому намагайтеся не мружитись. Вправу виконуйте 10 разів. Для наступної умовно пронумеруйте кути монітора. Переміщайте погляд за такими схемами: 1–2–3–4, 1–3–4–2, і знову за першою. Голову тримайте прямо, м’язи обличчя і шиї повинні бути розслабленими. Корисно переводити погляд із близького предмета на далекий.

Джерело: gazeta.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.