Сказ на Ніжинщині: чи є загроза?

Скажена тварина – явище не надто приємне. Сказ – це смертельне та важко діагностоване захворювання. Параліч, нестерпний біль та судоми – ці симптоми  супроводжують цей нейротропний вірус.

В останні роки в Україні епізоотична ситуація зі сказу значно погіршилась. Активні осередки природного типу цієї інфекції існують на всій території нашої держави, більшість яких реєструють зокрема у нашій Чернігівській області.

Відзначають підвищену захворюваність на сказ серед собак, котів та сільськогосподарських тварин, що, передусім, є показником епізоотичного неблагополуччя серед диких тварин, найчастіше розповсюджувачем інфекції є лис.

Для уточнення інформації стосовно ситуації зі сказом у Ніжині та  районі ми звернулися до  Анатолія Кошового, начальника Ніжинської районної державної лікарні ветеринарної медицини. Анатолій Іванович зазначив, що в цьому році зафіксовано один випадок захворюваності на сказ у корови в одній з агрофірм. Діагностувати захворювання вдалося за допомогою аналізу молока, яке постійно перевіряється. Скоріш за все хвора лисиця потрапила до ферми та інфікувала корову. Уражена дика тварина втрачає природні орієнтири та страх перед людиною тому може навіть заходити у міста.

«Також ускладнює ситуацію зростання в населених пунктах кількості безпритульних собак і котів, неповне охоплення профілактичними щепленнями свійських тварин, порушення правил утримання їх власниками. Все це є передумовою формування осередків сказу міського типу. Власники собак та котів повинні обов’язково щеплювати своїх домашніх улюбленців раз на рік, адже діятиме вакцина протягом 12 місяців і це гарантує вироблення в організмі антитіл, які захищатимуть тварину від ураження. При виявленні небезпечного осередку захворюваності ми проводимо щеплення домашній худобі,  яка проживає в радіусі ураження. Якщо ви запідозрили захворювання на сказ у своєї домашньої тварини то обов’язково зверніться до ветеринарного лікаря», – зазначив Анатолій Іванович.

У зв’язку з погіршенням епізоотичної ситуації зі сказу збільшилась загроза виникнення і поширення цієї інфекції серед населення. Так, у нашій країні за медичною допомогою з приводу укусів тваринами щороку звертається близько 110 тисяч осіб, з них майже 20 тисяч отримують антирабічні щеплення. Вартість профілактичної вакцинації людей щорічно в Україні досягає 6 млн доларів. Протягом останніх років реєстрували поодинокі випадки захворювань на сказ серед людей, виникнення яких було пов’язане з несвоєчасним зверненням потерпілих від укусів тваринами за медичною допомогою.

Якщо ж людина стала жертвою нападу тварини, то варто звернутися до найближчого медичного закладу, отримавши вчасно лікування є гарантія врятувати власне життя.

Обов’язково треба пам’ятати, що чим глибший укус тварини, чим ближче місце укусу до головних артерій та мозку тим швидше вірус почне свою згубну дію.

Лілія Журко

 

 

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.