Військовий авіазагін Ніжина прийняв делегацію з Бразилії 

21 травня керівництвом ДСНС України, зокрема головою Держслужби з надзвичайних ситуацій Миколою Чечоткіним та його заступником Русланом Білошицьким було ініційовано зустріч між делегацією Федеративної Республіки Бразилія та українськими представниками ДСНС. У складі іноземної делегації в Україну прибули Марія Ферраз — регіональна координаторка Бразильської агенції з питань співробітництва в країнах Латинської Америки, Карибського басейну та Східної Європи, Анна Ескалера — проектна менеджерка Бразильської агенції з питань співробітництва, Алан Араужо — голова Спеціалізованого командування Корпусу воєнізованої пожежної охорони округу Бразилія та Фабіо Сілва — начальник відділу міжнародних зв’язків цього ж відомства.

Від ДСНС участь у заході також взяли керівництво Департаменту реагування на надзвичайні ситуації, Департаменту ресурсного забезпечення, а також Головного управління ДСНС у місті Києві.

Під час зустрічі Микола Чечоткін розповів представникам делегації про діяльність ДСНС на усіх етапах реформування, а також про виклики для підрозділів, що були спричинені російською агресією на Сході України. Крім того, сторони обговорили питання щодо започаткування співпраці між спорідненими службами, зокрема можливості підписання Меморандуму про співробітництво в галузі боротьби з пожежами у лісах та на об’єктах міської інфраструктури, а також під час проведення пошуково-рятувальних операцій. «Ми зацікавлені в підписанні Меморандуму. Тим паче, маємо вже достатньо напрацьованого досвіду, яким можемо поділитися», – зазначив Микола Чечоткін. «Особисто підтверджую свою активну участь у підготовці цього документу», – підкреслив він. У свою чергу, голова делегації Марія Ферраз зазначила, що наразі Федеративна Республіка Бразилія активно розширює співпрацю із країнами Східної Європи. «Ми вже налагодили взаємодію із такими країнами, як Албанія, Азербайджан та Вірменія. Сьогоднішній візит ми розглядаємо як можливість зав’язати партнерські відносини і з Україною», – зауважила пані Марія.

У рамках свого п’ятиденного візиту іноземна делегація також ознайомилася з роботою єдиного в Україні Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України, який дислокується у Ніжині.

 

Командир авіазагону Іван Коробка ознайомив з роботою свого загону та провів екскурсію по території. Делегація була приємно вражена професійністю команди, зважаючи на специфіку цієї складної роботи. Тож ніжинські МЧСники, можна сказати, зможуть передати Бразилії достойний досвід.

Враховуючи гостинність ніжинських людей поважним гостям з Федеративної Республіки Бразилія влаштували ряд екскурсій для ознайомлення з культурою та побутом древнього міста. Зокрема делегація у складі бразильських представників – координаторки Бразильської агенції Марії Ферраз, менеджерки Бразильської агенції з питань співробітництва Анни Ескалери, голови Спеціалізованого командування Корпусу воєнізованої пожежної охорони Алана Араужо, начальника відділу міжнародних зв’язків Фабіо Сілва, а також представників Ніжина – командира авіаційного загону Івана Коробки, заступника начальника управління культури Антоніни Купрій та наукового співробітника Романа Желєзко відвідали Ніжинську дитячу хореографічну школу, музей Рідкісної книги та багато цікавих місць Ніжина.

Галина Тимошенко, незмінний директор Ніжинської хореографічної школи особисто провела екскурсію поважним гостям. Продемонструвала Народний музей Українського старовинного костюму та побуту, що функціонує на базі НДХШ. Завідуюча музеєм Оксана Добриня зробила невеликий екскурс в історичне минуле Чернігівщини.

Олександр Морозов, директор музею Рідкісної книги, розказав гостям про заснування музейної колекції книг, а також продемонстрував гордість музею, результат невтомної, кропіткої праці багатьох ніжинських волонтерів та особисто Олександра Морозова – музейну кімнату видатного ніжинського мореплавця Юрія Лисянського. Завершальним етапом екскурсії була демонстрація та розповідь музейного працівника Романа Желєзко про видатний учбовий заклад України та зокрема Чернігівщини – Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя.

Підготувала Лілія Журко за матеріалами офіційного сайту ДСНС України.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.