100-річчя Товариства Червоного Хреста відзначили в Ніжині. ФОТО

Цього року Товариство Червоного Хреста України – найпотужніша в країні гуманітарна організація – відзначає 100-річний ювілей своєї діяльності. Саме протягом сторіччя в нашій країні Товариство допомагає тим, хто цього потребує найбільше. Саме з цього приводу, 25 травня і відбулось урочисте святкування цієї річниці в стінах Ніжинського будинку культури.

Історія організації Червоного Хреста в Ніжині розпочалась під час Другої світової війни. По місту стояли намети, де можна було отримати термінову медичну допомогу. 35 років організацію очолював Микола Іванович Краснопільський. А ось вже майже 17 років вміло керує Червоним Хрестом Ніжина Наталія Саєнко.

Аби привітати милосердних людей, інтузіастів, котрі опікуються інвалідами, дітьми-сиротами, допомагають полегшитистраждання жертв стихійних лих, катастроф, збройнихконфліктів, завіталобагато поважних гостей. Серед яких були міський голова Анатолій Лінник, його заступники Ігор Алєксєєнко та Сергій Дзюба, секретар міської ради Валерій Салогуб, заступник голови районної ради Наталія Березка, помічник Народного депутата України Олександра Кодоли Тамара Стратілат, обласний депутат Наталія Копиця, голова Ніжинської спілки ветеранів Лариса Алєксєєнко та багато інших волонтерів та спонсорів, котрі доклали зусиль та допомагали Товариству Червоного Хреста у його суспільній діяльності. Всі вони від щирого серця бажали багато років процвітання та довгих років життя членам цієї важливої організації. 165 спонсорів і волонтерів, котрі долучились до діяльності товариства, було відзначено грамотами. З них 140 від Ніжинської міської організації Товариства Червоного Хреста, 21 грамота від Чернігіської обласної організації ТЧХ,  2 від Чернігівської ОДА, 2 від обласної ветеранської організації, та 1 від Національного комітету Червоного Хреста України.

Голова ніжинського товариства Наталія Саєнко зазначила, що хоч оптимізація торкнулась і їхньої організації, і медичні сестри, котрі всю свою душу віддавали цій справі, лишились свого робочого місця та вони продовжують на волонтерських засадах допомагати нужденним, адже для них це була не просто робота, а суть життя. У цьому і проявляється людське милосердя і любов до ближнього.

Ведуча заходу Антоніна Купрій згадала тих, хто присвятив практично все своє життя цій благій справі. Більше 20-ти років пропрацювали в Червоному Хресті Ніжина медичні сестри:  Ніна Шишкан, Ольга Дьома, Лариса Оліфіренко, Ольга Кругляк, Світлана Мохир, Тетяна Майборода. 43 роки трудового стажу і єдиний запис у трудовій книжці  має Валентина Тронь. Це жінка-легенда Ніжинського Червоного Хреста. Людина з великим серцем і душею, відкритими до співчуття.

Винуватців свята та всіх присутніх вітали відомі ніжинські співаки Олег Пейчев, Тетяна Дяченко, Ніна Крутько, Олександр Савич, дует «Дивесірат», Школа гармонійного розвитку «Позитивчик», ансамбль танцю «Ніжин» коледжу культури і мистецтв імені М. Заньковецької та академічний хор цього ж навчального закладу.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.