Зона відповідальності за облаштувану територією перед ніжинською громадою є у кожного

Те, що необхідно та вкрай важливо знати кожному, це поняття відповідальності кожного мешканця Ніжина перед громадою, суспільством, містом. Це прописна істина, яку ми всі пам’ятаємо зі шкільної лави. Втім не завжди кожен з нас до кінця усвідомлює головну суть цієї відповідальності. В результаті ми стикаємось з різного роду нестандартними ситуаціями і досить часто обираємо помилкові судження та рішення або просто робимо неправильні кроки.

Мова піде про зони відповідальності за облаштування території. Така відповідальність стосується не тільки мешканців багатоповерхівок чи приватного сектору, а й юридичних осіб, директорів підприємств, установ, громадських організацій, приватних підприємців, тощо. Ця тема не виникла просто так на рівному місці. На превеликий жаль громадськість необізнана у своїх правах та обов’язках згідно Правил благоустрою діючих на території Ніжина. Досить часто в соціальних мережах та в медіапросторі виникає багато висловлювань на кшталт: «У нас під багатоповерховим будинком лежить купа сміття, чому не прибирають?», «У мене під двором лежить сміття та непокошена трава, приберіть!», «У мене під магазином валяються пляшки ,недопалки та різне сміття, комунальники хватайте мітли та прибирайте!», « У мене на стоянці ніхто не прибирає, де працівники КП «ВУКГ???», « На зупинці громадського автотранспорту брудно, комунальники приберіть!!!» та багато подібних. Виникає багато непорозумінь, громадський негатив і, як наслідок, звинувачення в адресу комунального підприємства «Виробниче управління комунального господарства».

Щоб уникнути всіляких недомовок, звернемось до Правил благоустрою території міста Ніжина прийнятих рішенням 49-ї сесії міської ради 5-го скликання від  03.06.2009 року. Згідно пункту 11. Вимог до санітарного очищення території:

11.1. Організація санітарного очищення території міста покладається на управління житлово-комунального господарства та будівництва (території загального користування), керівників підприємств, установ та організацій (власна територія та закріплена прилегла територія згідно договору), власники виділених та орендованих земельних ділянок (власна, або орендована земельна ділянка та закріплена прилегла територія  згідно договору), балансоутримувачі житлових будинків ( в т.ч. власники приватних домоволодінь) та об’єктів благоустрою (прибудинкова територія ( в т.ч. територія приватного домоволодіння) та закріплена додаткова територія для прибирання), власники об’єктів торгівлі, побутового обслуговування  в т.ч. приватні перевізники та власники фірм-таксі ( закріплена прилегла територія та територія місць паркування).

11.2. Визначення меж санітарного прибирання закріплених прилеглих та прибудинкових територій між організаціями, підприємствами, установами, власниками, балансоутримувачами, орендарями, організаціями, що експлуатують житлові будинки й офісні приміщення, замовниками будівельних об’єктів здійснюється сесією міської ради.

Територія, що зарезервована за фізичними і юридичними особами для подальшого оформлення документів, а також прилегла до неї територія, підлягають обов’язковому санітарному утриманню.

11.5. Відповідно ст.18 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та ст.30а п.7 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлюються наступні межі прилеглих закріплених територій для прибирання:

11.5.1.  Підприємства, окремо розташовані установи, організації, об’єкти  торгівлі (торгові центри, окремо розташовані магазини ), об’єкти побутового обслуговування, гаражі, автостоянки  – 25м по периметру (якщо ближче розташована проїжджа частина вулиці – до краю проїжджої частини);

11.5.2. Кіоски, ларьки, торговельні зупинкові комплекси, павільйони, інші об’єкти роздрібної торгівлі, побутового обслуговування, МАФ, трансформаторні підстанції, магазини, офіси установ, організацій, які розміщені в прибудованих приміщеннях до житлових будинків або до інших спорудах – 15 м у кожний бік (якщо ближче розташована проїжджа частина вулиці, внутрішньо квартальної дороги – до краю проїжджої частини);

11.5.3. Багатоквартирні житлові будинки, включаючи ОСББ та ЖБК:

–              по довжині – на довжину будинку плюс половина санітарного розриву із сусідніми будинками, у випадку відсутності сусідніх будинків – не більш 25 м;

–              по ширині – 25м від фасаду будинку;

Нежилі приміщення в житлових будинках, розташовані в підвалах, цокольних і перших поверхах:

– по довжині – у створі по довжині займаних приміщень; з фасадної сторони -25 метрів у кожний бік.

11.5.4. Власники приватних домоволодінь:

–              по довжині – на довжину власної земельної ділянки;

–              по ширині – від огорожі домоволодіння до краю проїжджої частини.

11.5.5. Приватні перевізники відповідають за санітарний стан кінцевих зупинок автобусних маршрутів:

11.5.6. Власники фірм – таксі (в т.ч. приватні підприємці) відповідають за санітарний стан місць паркування таксі.

11.5.7. Управління водного господарства  відповідає за санітарний стан р. Остер, відкосів та прибережної смуги до 5 м. Санітарно – охоронна зона р. Остер та інших водойм міста до 50м  закріплюється за підприємствами, установами, організаціями міста згідно схеми меж об’єктів благоустрою.

11.6. При наявності природних меж (водойми, дороги, стінки тощо) прибирання здійснюється до цих меж.

11.12. Підприємства, установи й організації, а також власники приватних домоволодінь зобов’язані  прибирати прилеглі закріплені території по мірі необхідності але не рідше одного разу на тиждень.

11.13.2. На території залізничних колій, мостів, укосів, насипів, переїздів, переходів через шляхи, що знаходяться в межах міста – організації, у віданні яких вони знаходяться.

11.13.5. На зупинках міського транспорту – згідно закріплень. На кінцевих зупинках – перевізників, які згідно з договором на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування міста зобов’язані утримувати у належному санітарному стані кінцеву зупинку, її освітлення та наявність стаціонарного або біотуалету для водіїв.

Благоустрій та утримання земельної ділянки і прилеглої до неї закріпленої території здійснюється в обов’язковому порядку на всій території міста Ніжина. Тому необхідно зрозуміти , що на різних територіях –  різні сфери відповідальності. Якщо в людини є приватна ділянка чи будівля, то є закріплені за нею межі, і людина повинна прибирати або сама, або укладати відповідні договори з комунальною службою. За належне утримання дворових територій яке оплачують мешканці багатоповерхівок несуть відповідальність ЖЕКи, керуючі компанії, ОСББ чи приватні установи. Якщо йдеться, скажімо, про офісну будівлю, магазин, перукарню, кафе, тощо, то відповідальність за неприбрану ділянку біля будівлі несе власник. Комунальне підприємство «ВУКГ» утримує в належному стані та постійно виконує роботи з благоустрою на центральних вулицях та тротуарах міста, в парках, скверах, квітниках, біля сміттєзбиральних майданчиків та сміттєприймальних пунктів, тощо.

Більше обізнаності та менше політики – саме таким принципом повинен керуватись кожен житель Ніжина. Звичайні зловтішання та глузливі коментарі з розміщенням фотографій у соцмережах тільки на користь та піар певним політичним силам і особам, що їх так красномовно представляють. Є певні Закони і Правила, які повинен дотримуватись кожен, і тільки індивідуальною відповідальністю та спільною турботою про рідне місто ми досягнемо значного покращення добробуту Ніжина!

 

З повагою, керівник КП «ВУКГ» Владислав Корман

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.