Міносвіти планує запровадити ЗНО для вчителів – Гриневич

Спеціальну сертифікацію педагогів почнуть проводити у наступному році.

Міністерство освіти і науки України (МОН) планує запровадити у 2019-2020 навчальному році додаткову сертифікацію вчителів поряд з атестацією, яка здійснюється зараз.

Про це під час інтерв’ю для УНІАН розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

“Спочатку атестація і сертифікація будуть існувати паралельно. Тому що атестація – це той процес, який зараз в обов’язковому порядку щоп’ять років проходить кожен учитель. Ми його не зупиняємо, а зараз, відповідно до вимог НУШ (концепція уряду “Нова українська школа” – ред.), працюємо над змінами правил цієї атестації, змінами вимог до вчителя. Поки що атестація буде. Сертифікація, яка має, орієнтовно, розпочатися у 2019/2020 роках, – це ЗНО учителя з елементами моніторингу його роботи на місці”, – наголосила міністр.

Сертифікація педагогічних працівників включатиме ЗНО (як тест у вигляді зовнішнього оцінювання, який матиме декілька компонентів: по предмету, який викладає вчитель, компонент по методиках викладання і компонент по віковій психології дітей), яке буде проводити Український центр оцінювання якості освіти.

Після здачі ЗНО відповідні підрозділи МОН здійснюватимуть моніторинг роботи вчителя за певними критеріями на місці, у школі, у класі.

Сертифікація буде автоматично зараховуватися як атестація і спочатку буде добровільною. У разі, якщо вчитель пройде сертифікацію, він отримуватиме 20% надбавки до зарплати, обіцяє Гриневич. Упродовж кількох років планується відмовитися від застосовуваної сьогодні атестації на користь сертифікації.

Нагадаємо, у квітні міністр освіти Лілія Гриневич отримала зарплату, яка майже в 5 разів перевищує її ставку, заробивши 58,6 тис. гривень замість 12,63 тис. гривень.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.