Ніжинська поліція закликає батьків звернути увагу на поведінку свої дітей

Як зазначила на черговій оперативній нараді при міському голові працівник ніжинського відділу поліції Інна Музиченко, батьки мають бути пильними по відношенню до своїх дітей, до їх вчинків, та обережно ставитися до їх бажань. Оскільки бажання похизуватися, наприклад, своїм вмінням їздити за кермом транспортного засобу може коштувати дитині життя. Як приклад, Інна Іванівна згадала жахливу ДТП, що нещодавно сталася в селі Лосинівка, коли юнак, будучи за кермом мопеду, здійснив наїзд на електроопору. Та, зазнавши тяжких несумісних із життям травм, помер у відділенні лікарні не доживши до свого повноліття кілька днів.

Читати по темі: На Ніжинщині чоловік на мопеді влетів в електроопору

Зараз пора літніх канікул, і діти маючи вдосталь вільного часу шукають чим себе зайняти, в той час коли батьки працюють з ранку до ночі.

Та все таки, щоб не допустити біди, батьки повинні цікавитись, з ким дружить дитина, чим захоплюється, де проводить вільний час, в якому вигляді та стані приходить додому, не дозволяти дитині пізно ввечері перебувати на вулиці, не допускати появи в оселі чужих речей, постійно цікавитись навчанням і поведінкою дитини в школі, допомагати вирішувати конфліктні ситуації порадою. Та не забувати про те, якою б дорослою та самостійною не здавалася б дитина, вона все одно залишаються дитиною.

Питання належного виховання дітей, досягнення порозуміння між батьками і дітьми завжди були важливими й актуальними. Особливо у підлітковому віці у дітей частішими стають прояви негативізму, неслухняності, порушення норм поведінки, прогули занять, вчинення правопорушень та злочинів.

Довідково: У випадках, коли батьки ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей (зокрема, за пропуски дітьми уроків без поважних причин), вони несуть відповідальність відповідно до статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення дитиною віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративного правопорушення (розпивання пива, слабоалкогольних, алкогольних напоїв, куріння в громадських місцях, хуліганські дії) тягне за собою накладення штрафу на батьків від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вчинення неповнолітніми злочинів (таких як крадіжка, розбій, грабіж, незаконне заволодіння транспортним засобом, хуліганство, умисне тяжке тілесне ушкодження), відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, тягне за собою накладення штрафу на батьків від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Неповнолітні, яким виповнилося шістнадцять років, за вчинені правопорушення та злочини підлягають адміністративній та кримінальній відповідальності.

Тому і дітям потрібно пам’ятати: кожна людина, котра досягла певного віку, несе особисту відповідальність за наслідки вчиненого.

А батькам в свою чергу не забувати про те, що сім’я – це перший вихователь дитини, в сім’ї дитина набуває життєвого досвіду.

Вікторія Коломійченко для сайту NizhynNews

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Ніжинська поліція закликає батьків звернути увагу на поведінку свої дітей

  1. Надто багато ви панно Інно знаєте! Завжди даєте настороги іншим, але аби це був ваш син, вам би бракувало совісті виставляти це на показ! По хлопцю ще досі рідні та друзі плачуть, а ви це на показ! Стидоба!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.