Який авансовий відсоток вартості земельних ділянок сплачуватимуть ніжинці

30 травня на засіданні депутатської комісії з земельних питань було розглянуто рішення стосовно винесення на сесію питання визначення відсоткового розміру авансового внеску вартості земельних ділянок за нормативною грошовою оцінкою. Зазначимо, що зараз конкретний розмір не встановлено, але на одній із сесій депутатами було запропоновано встановити розмір на рівні 19%, адже законодавством України дозволено до 20% авансового внеску. Але не всіх задовольнило це рішення, через те, що досить часто розмір авансового внеску значно перевищує оціночну вартість земельної ділянки, а повернути кошти громадянин може лише через рішення суду. Тому згодом деякими депутатами було запропоновано визначити відсотковий розмір авансового внеску вартості земельних ділянок при проведенні експертної грошової оцінки земельних ділянок в місті Ніжині на рівні 10%.

«Для ніжинців це питання є дуже важливим, адже нині виходить досить не логічна ситуація – ми наповнюємо міський бюджет, але ніжинці відчувають невдоволення, адже втрачають власні кошти», – зазначає голова постійної депутатської комісії Андрій Деркач. Також Андрій Петрович зауважив, що досить довгий час міськвиконкомом брався авансовий внесок в розмірі 19% відсотків вартості земельних ділянок, але ніжинців не влаштовував подібний варіант вирішення цього питання, адже для повернення надлишкових коштів авансу їм необхідно було звертатися до суду, а це зайвий час та кошти. Тому досить логічним було рішення звернутися до депутатів. Треба зазначити, що часто рівень авансового внеску не перевищує 10 %»

Результатом обговорення цього питання стало рішення про винесення питання на розгляд сесії після того, як термін перебування проекту на сайті буде понад 20 днів.

Лілія Журко

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.