У платіжці з’явилась нова графа: кого з українців вже цього місяця змусять повернути субсидію

Експерти зауважили, що таке новвоведення буде чекати і на інші українські міста. Списання грошей на користь держбюджету буде проходити з персонального рахунку клієнта.

Так, в квитанціях за травень в цьому рядку буде прописана сума, яку потрібно буде повернути до держбюджету. У Києві в платіжках за електроенергію у деяких користувачів з’явилася нова графа – повернення субсидії це чекає на мешканці і інших міст, передає Корупція.Інфо

“Ми провели перерахунок у зв’язку зі змінами в законодавстві. Квитанція за послуги електропостачання в травні буде містити графу “Повернення субсидії” з від’ємнм значенням. У цій графі буде вказана сума субсидії, яка не була використана для відшкодування оплати послуг електропостачання в опалювальному сезоні 2017- 2018 років”, – розповіли в “Київських електромережах”.

 

За що можуть позбавити пільг​!

Також, недавно кабінет міністрів вніс зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість

Зокрема, відтепер субсидію не призначатимуть, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення.

Окрім того доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири,необхідно буде вказувати у деклараціях про доходи – у новій графі “інші доходи”.

“З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі”, – зазначено у повідомленні.

Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень. Тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.

Також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 кв.м площі.

“При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%”, – йдеться у повідомленні КМУ.

Внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства.

“Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії”, – пояснили у департаменті.

Процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад спрощено: відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Зазначається, що уряд проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками опалювального сезону, що завершився.

“Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам необхідно до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність”, – заявили у профільному відомстві

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Обрати спосіб отримання коштів необхідно самостійно.

“Це однозначно призведе до зменшення кількості субсидіантів. По-друге, це призведе до зменшення видаткової частини державного бюджету. По-третє, це однозначно призведе до заборгованості за спожитті комунальні послуги”, – впевнений експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук.

У Міністерстві соціальної політики зазначили, що нові правила вимушені, адже за минулий рік були виявлено тисячі порушників.

Мовляв, у нас доходів нема, але чомусь у людей елітні будинки, за які ми ще разом з вами і всі платники податків в Україні оплачуємо житлово-комунальні послуги. Напевно, це не зовсім правильно, – прокоментував міністр соціальної політики Андрій Рева.

Експерт з питань ЖКГ Андрій Нікончук вважає, що відмовитись від субсидії можливо, але лише зі стабільним рівнем життя.

Створювати можливість, щоб люди більше заробляли. Щоб вони мали можливість платити за комунальні послуги, не претендуючи на субсидії, тому що субсидія це не більше і не менше рефлективна реакція держави на тарифи, які стрімко виросли, на абсолютно всі житлово-комунальні послуги за останні три роки, – зазначив Нікончук.

Тих, хто потрапляє в зону ризику, закликають прийти до локальних відділів соцзахисту. Таким особам доведеться подати нову, розширену декларацію та ще одну заяву на субсидію. Тепер це можна зробити двічі на рік – у травні і жовтні.

Джерело: korupciya.com

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.