Держпродспоживслужба в Чернігівській області попереджає, що з настанням спекотних днів змії починають вести активній спосіб.
Аби уникнути неприємностей, пов’язаних з випадками укусів змій, тернопільські рятувальники нагадали громадянам основні правила безпечної поведінки.
На території нашої країни зустрічаються кілька видів отруйних змій. Натрапити на них можна у гористих місцевостях, біля водойм, у чагарниках, на луках тощо.
Від укусів цих плазунів люди страждають щороку. Особливо небезпечними вони є для дітей та хворих людей з слабким імунітетом.
Щоб захисти себе від нападу змії, краще уникати контакту з плазуном, не робити різких рухів. Збираючись до лісу по ягоди, гриби чи на відпочинок, підберіть щільний одяг і відповідне взуття. Не забудьте захопити мобільний телефон, щоб можна було викликати допомогу.
Також останнім часом все частішими стали випадки укусів кліщів. Ці укуси небезпечні можливістю розвитку кліщового енцефаліту – запалення мозкових оболонок. Тому:
- будьте уважні й обережні під час відпочинку в зарослих паркових, лісопаркових та лісових смугах, а також на пляжах поблизу густих кущів;
- носіть закритий одяг та головний убір;
- після прогулянки ретельно огляньте себе, особливо на шиї, під колінами, під ліктями та під пахвами, тобто у ніжних, вразливих місцях, з близько розташованими кровоносними судинами;
- ні в якому разі не відривайте кліща від себе різким рухом, адже, якщо смикнути сильно, то голівка комахи може відірватися й залишитися в шкірі, а це небезпечно.
Якщо кліщ учепився в шкіру, його потрібно обережно зняти, але так, щоб не розчавити й не відірвати хоботок. Для цього:
- вражене місце щільно змастіть рослинною (соняшниковою, оливковою, камфорною) олією або гасом;
- видаляючи кліща пінцетом, петлею з міцної нитки, розгойдуйте його з боку вбік і поступово витягаючи короткими, легенькими посмикуваннями;
- дістаючи кліща пальцями, обережно його викручуйте з місця укусу;
- після видалення уражене місце змажте настойкою йоду або спиртом;
- вилученого кліща обов’язково спаліть;
- після проведення видалення комахи обов’язково вимийте руки з милом, протріть їх спиртом.
У будь-якому разі потерпілого слід показати лікареві. Протягом місяця стежте за його станом. Якщо з’явилися ознаки захворювання (млявість, головні болі, запаморочення, ломота в суглобах), потрібна негайна госпіталізація!