Отруйна небезпека: на Чернігівщині активізувались змії

 

 

 

 

Держпродспоживслужба в Чернігівській області попереджає, що з настанням спекотних днів змії починають вести активній спосіб.

Аби уникнути неприємностей, пов’язаних з випадками укусів змій, тернопільські рятувальники нагадали громадянам основні правила безпечної поведінки.

На території нашої країни зустрічаються кілька видів отруйних змій. Натрапити на них можна у гористих місцевостях, біля водойм, у чагарниках, на луках тощо.

Від укусів цих плазунів люди страждають щороку. Особливо небезпечними вони є для дітей та хворих людей з слабким імунітетом.

Щоб захисти себе від нападу змії, краще уникати контакту з плазуном, не робити різких рухів. Збираючись до лісу по ягоди, гриби чи на відпочинок, підберіть щільний одяг і відповідне взуття. Не забудьте захопити мобільний телефон, щоб можна було викликати допомогу.

Також останнім часом все частішими стали випадки укусів кліщів. Ці укуси небезпечні можливістю розвитку кліщового енцефаліту – запалення мозкових оболонок. Тому:

  • будьте уважні й обережні під час відпочинку в зарослих паркових, лісопаркових та лісових смугах, а також на пляжах поблизу густих кущів;
  • носіть закритий одяг та головний убір;
  • після прогулянки ретельно огляньте себе, особливо на шиї, під колінами, під ліктями та під пахвами, тобто у ніжних, вразливих місцях, з близько розташованими кровоносними судинами;
  • ні в якому разі не відривайте кліща від себе різким рухом, адже, якщо смикнути сильно, то голівка комахи може відірватися й залишитися в шкірі, а це небезпечно.

Якщо кліщ учепився в шкіру, його потрібно обережно зняти, але так, щоб не розчавити й не відірвати хоботок. Для цього:

  • вражене місце щільно змастіть рослинною (соняшниковою, оливковою, камфорною) олією або гасом;
  • видаляючи кліща пінцетом, петлею з міцної нитки, розгойдуйте його з боку вбік і поступово витягаючи короткими, легенькими посмикуваннями;
  • дістаючи кліща пальцями, обережно його викручуйте з місця укусу;
  • після видалення уражене місце змажте настойкою йоду або спиртом;
  • вилученого кліща обов’язково спаліть;
  • після проведення видалення комахи обов’язково вимийте руки з милом, протріть їх спиртом.

У будь-якому разі потерпілого слід показати лікареві. Протягом місяця стежте за його станом. Якщо з’явилися ознаки захворювання (млявість, головні болі, запаморочення, ломота в суглобах), потрібна негайна госпіталізація!

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.