Ой, і гуляла ж Лосинівка

 

 

 

 

У одне із найбільших християнських торжеств – День Святої Трійці – Лосинівка святкувала День селища. Співпадіння Трійці і Дня селища не є випадковим, адже селище  має посвячений Свято-Троїцький храм, який нещодавно отримав нове життя завдяки унікальному іконостасу, встановленому завдяки меценатству ТОВ «УкрАгроРозвиток» (керівник Снісаренко В. М.), тому цілком закономірно, що цей чарівний храмовий день став особливим для лосинівців. Варто зауважити, що дотепер лосинівці були  позбавлені такого торжества, як День селища, і аж цього року з ініціативи місцевого священика Олега Гуги, який на сесії селищної ради порушив це питання і навіть запропонував день проведення – було прийнято рішення про організацію Дня селища.

Традиційно зранку було відслужено святкову літургію, а згодом жителі та гості зібрались біля Будинку культури. Свято розпочалось із вітання ведучих, які запросили усіх присутніх на  урочисте відкриття музею, що організував місцевий священик – отець Олег Гуга. Цікаво, що збір експонатів тривав лише два місяці, проте навіть за цей короткий проміжок часу панотцю вдалось зібрати 600 одиниць – від давніх карт Лосинівки і округ – до археологічних знахідок, які були  розкопані на території селища і подаровані музею. Вразило і те, що священик  самостійно вивчав давні документи, історичні факти і  проводив екскурсію. Отець Олег Гуга гостинно приймав кожного, хто приходив у музей, не втомлюючись відповідати на різноманітні запитання як щодо експонатів, так  і щодо організації. Правду кажучи, священик виконав колосальну роботу і зробив це дуже вміло і професійно. Урочисто стрічку на відкритті перерізали ті, хто першим та останнім приніс експонати, ця честь випала – Боровик Катерині Кузьмівні (першою принесла до музею давні днище, мотовило та ін.), і Большакові Серафимі Володимирівні (подарувала ступу – останній експонат). Опісля оглядин музею учасники  та гості продовжили свято урочистою частиною.

Варто наголосити, що Лосинівку у організації та проведенні свята надзвичайно підтримало Сальне, яке входить до новоутвореної Лосинівської громади і вже чотири роки поспіль разом із своєю рідною агрокомпанією «УкрАгроРозвиток» подає приклад прогресивного розвитку громади. Тому  сальнянці з радістю долучились до організації такого масштабного дійства. Велику матеріальну допомогу у організації надала та ж ТОВ «УкрАгроРозвиток», яка робить великий вклад не лише  в згуртування сальнянців, але й усієї новоутвореної Лосинівської громади, а така тенденція не може не тішити, бо в єдності сила!

Радісно було і від того, що лосинівців у святкуванні приїхали підтримати села, які входять до Лосинівської об’єднаної громади, зокрема Вікторівка,  Терешківка, Шняківка, Шатура і Сальне. Кожне село було представлене садибою, яка якнайкраще демонструвала вироби сільських майстрів і майстринь, а гостинні представниці названих сіл щедро накрили столи, щоб частувати поважних гостей і усіх, хто завітав на свято. У цьому сенсі, знову ж таки, відзначилось Сальне, яке окрім традиційних гостинців привезло у Лосинівку  цілий казан фірмової мисливської юшки, яка відома в усій окрузі (за підтримки ТОВ «УкрАгроРозвиток»), що вражала ароматом і смаком, порцію такої страви могли безкоштовно отримати всі охочі.

Вражала Лосинівка і масштабом розваг: аніматори в костюмах казкових героїв та тварин розважали жителів, не  шкодуючи енергії на фото; для діток було організовано танцювальні розваги, а також всі найменші могли насолодитись стрибками на величезному безкоштовному батуті, який замовив для маленьких лосинівців все той же ТОВ «УкрАгроРозвиток». Хоч керівник компанії уродженець с. Сальне, проте дотримується думки, що треба допомагати не тільки рідному селу, а і усім сусіднім селам, які входять до об’єднаної громади, бо вони – маленька Батьківщина, спільна колиска. Настрій створювали і повітряні кульки «I love Losynivka», що стали улюбленим атрибутом фотосетів місцевих, і що найголовніше – не тільки дітей.

Слід відзначити, що Лосинівський будинок культури підготував святковий концерт зі співами й танцями, на будь-який, навіть найвибагливіший, смак. Підтримати місцевих артистів приїхали й таланти із сіл об’єднаної громади, які співали для гостей запальних народних пісень. До культурної програми на святковому концерті долучився і народний аматорський колектив села Сальне на чолі зі старостою села  Ніною Броварчук.

Варто сказати й про надзвичайно талановиту молодь селища Лосинівка та їх керівників (Олійник С. М та Євенко Н. В), які допомагають і вчать нове покоління виготовляти найрізноманітніші вироби своїми руками, тут вам і в’язані іграшки, і модульні орігамі різних форм, і м’які іграшки, і обручі для волосся, і дідухи із соломи й багато інших чудових робіт.

Отож, Лосинівка вразила, сподіваємось, такі святкування стануть в цьому мальовничому селищі традицією, і лосинівці та сусіди кожного року насолоджуватимуться урочистим  чарівним дійством.

Лосинівка своє свято організувала, на черзі ще одне село об’єднаної громади – Сальне, тож сальнянці теж готуються і сердечно запрошують усіх жителів об’єднаної громади 21 липня і запевняють, що мають чим дивувати! Цьогоріч Сальному 300, тож хай лунають гучні святкування!

Надія Тимків

фото автора та Олександра Василенка

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.