В Україні будуть заохочувати дбайливих батьків: як саме?

 

 

 

 

Верховна Рада підтримала низку законопроектів, спрямованих на посилення соціального захисту українських дітей. Серед нововведень – законопроект, який  дбайливим батькам буде дарувати скорочення податків.

ДОПОМОГА СІМ’ЯМ З ТЯЖКОХВОРИМИ ДІТЬМИ. Депутати Верховної Ради винесли на розгляд законопроект № 8294 про посилення соціального захисту людей, які доглядають за хворими дітьми. Документом передбачена державна допомога в розмірі прожиткового мінімуму (+1492 гривні) на виховання тяжкохворої дитини.

До важких захворювань віднесли: ураження нервової системи, важкі вроджені вади розвитку, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, важкі психічні розлади, цукровий діабет I типу. Йдеться про випадки, коли дитину не визнали особою з інвалідністю.
Якщо законопроект буде прийнятий, то опікун отримає право на відпустку без збереження зарплати, але зі збереженням стажу, після досягнення дитиною 18-річного віку.

Той з батьків, з ким проживає тяжкохворий дитина, зможе сам вирішити питання про його тимчасовий виїзд за кордон (для лікування, навчання, відпочинку).

Відповідні зміни депутати хочуть внести до Сімейного кодексу.

ІНОЗЕМНІ АЛІМЕНТИ. Верховна Рада підтримала законопроект № 8295, згідно з яким будуть внесені зміни в Податковий кодекс України. Депутати вирішили не зараховувати до суми загального оподатковуваного доходу аліменти, який платить на дитину особа без українського громадянства.

ЗНИЖКА дбайливим батькам. В рамках законопроекту № 8295 передбачено введення податкової знижки для батьків, які витрачають гроші на дошкільне, позашкільне, факультативне навчання дитини.

Надання податкової знижки за приватну освіту, без обмеження розміру такої знижки, може привести до нерівності між платниками податків. Для цього було запропоновано встановити максимальний розмір податкової знижки. Ця сума складе 15 мінімальних зарплат – 55 845 гривень.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.