Ніжинців почнуть «рахувати» в липні, витративши 150 000 грн?

 

 

 

 

До проведення обрахунку пасажиропотоку в Ніжині ми наближаємось з кожним тижнем. 12 червня на засіданні робочої групи з вирішення проблемних питань міських пасажироперевезень членами групи було розглянуто попередній календарний план виконання госпдоговірної роботи зі створення проекту “Удосконалення маршрутної мережі міського пасажирського транспорту загального користування в м. Ніжині”. Надав його Чернігівський Національний Технологічний інститут. Має він 4 етапи: 1 – обробка маркетингових досліджень на міських маршрутах, які нададуть студенти-волонтери (з 2 по 15 липня) – 101 400 грн; 2 – удосконалення мережі міського пасажирського транспорту загального користування (з 16 по 22 липня) – 21 840 грн; 3 – розроблення узгоджених розкладів руху пасажирського транспорту загального користування на міських маршрутах (з 23 по 26 липня) – 13 080 грн; 4 – розрахунок тарифів на перевезення пасажирів транспортом загального користування (з 27 по 31 липня) – 13 080 грн.

ЧИТАТИ ПО ТЕМІ: Без ніжинських студентів 120 000 грн не вирішать питання пасажирообліку

Загальна кошторисна вартість послуг, що надасть Чернігівський Національний Технологічний інститут становитиме 149 400 грн.

Відкритим залишається питання зі студентами, які проводитимуть підрахунок пасажиропотоку, а це є основною складовою всіх обрахунків. У дослідженні необхідно задіяти 174 студенти, але, чомусь, ЧНТУ не бере на себе відповідальність заключати договір з ніжинськими вузами та пропонує зробити це міській раді. Натомість, у міській раді зазначають, що задля об’єктивності досліджень не хочуть «прикладати руку» до них. Було питання і щодо сумлінності ніжинських студентів в даному процесі, і однією з пропозицій було за кожним студентом закріпити активіста. Потенційними кандидатами є два навчальні заклади НДУ ім. М. Гоголя та Ніжинський агроінститут, де у студентів якраз почалась практика. Цього тижня вестимуться перемовини з ректорами обидвох вишів і наступного тижня має бути відомий результат. Зазначимо, що на цю діяльність передбачено додаткових 49 000 грн.

Вже наприкінці обговорень перевізниками було запропоновано провести обстеження не в чотири етапи, а в два: обстеження пасажиропотоку і розрахунок тарифу. По кошторису це вартує 115 000 грн. Інші ж етапи провести тоді, коли у бюджеті міста з’являться кошти.

АЛЕ, логістика маршрутів, є дуже важливим питанням, адже саме від неї залежить пасажиропотік, майбутня вартість тарифу і розтрати перевізників, які вони вкладають в тариф. Самі ж ніжинці неодноразово нарікали на те, що їх не влаштовує розклад руху автобусів та існуюча мережа, адже її можна оптимізувати. В іншому ж випадку пасажирооблік не вирішить всю проблематику питання пасажироперевезень у Ніжині.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.