Українець може стати першим мешканцем на планеті Марс

 

 

 

 

Сергій Якимов із Житомира готується в Лос-Анджелесі до експедиції на червону планету.

Сергій Якимов із Житомира входить до сотні претендентів, які можуть стати першими жителями Марсу. Експедицію планують організатори нідерландського проекту “Mars One”. Щоб бути ближчим до мети і підготуватися до поїздки, хлопець рік тому переїхав до Лос-Анджелеса, – повідомляє 1NEWS.

“Із дитинства мріяв бути космонавтом, – розповідає Сергій Якимов. – У 2013 році заповнив анкету і записав відео, чому хочу поїхати на Марс. Пройшов медкомісію і співбесіду. Окрім мене участь у відборі брали ще 200 тисяч учасників. Зараз залишилися лише сто. Чекаємо на останній етап відбору, який пройде у Голандії. Там перевірять фізичну форму і психологічний стан. Будемо групами жити у моделі марсіанської бази. Організатори оцінюватимуть роботу в команді, чи готові постійно бачити одних і тих самих людей, вирішувати конфлікти”, – розповідає він.

Організатори визначать 24 переселенців, яких відправлять на Марс. Вони вчитимуться вирощувати рослини, добувати кисень і воду, надавати медичну допомогу, ремонтувати і розбиратися в компютерному обладнанні.

“Я готовий до того, що це дорога в одну сторону. Космічні кораблі можуть доправити людей на Марс. Але не мають технічної можливості забрати їх назад. Поки її знайдуть, організм пристосується до невагомості. М’язи атрофуються. В умовах гравітації людина буде надто кволою і слабкою”, – каже українець.

Щоб підготуватися до випробувань і підтягнути англійську мову, він переїхав в США.

“Друзі розповіли про лотерею “Зелена карта”. Подав заявку і виграв з першого разу. Підрахував, що на переїзд потрібно близько 5 тисяч доларів. Гроші позичав у знайомих. Перший час жив у друзів, які також беруть участь у програмі. Вони допомогли знайти житло і роботу. Взяли на випробувальний термін у компанію із поставки металу. Спочатку був водієм, потім відповідальним за прийом металу, інженером з охорони праці. Зараз підвищили до аерокосмічного інженера”, – сказав Якимов.

Джерело: Gazeta.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.