В Україні звузять ширину смуг руху на дорогах

 

 

 

 

У Мінрегіоні зазначили, що такі зміни сприятимуть підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України змінило державну будівельну норму (ДБН), передбачати звуження ширини смуг руху в містах і селах з метою впровадження європейських стандартів безпеки на дорогах.

Як повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook, відповідні зміни містяться в новій ДБН «Вулиці і дороги населених пунктів».

«Сьогодні в Україні ширина смуг руху на дорогах становить 3,5-3,75 метрів в залежності від їх призначення. Однак європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху – близько 3-3,25 метрів – підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю. Тому в новій ДБН щодо вулиць і доріг ми вирішили переглянути і адаптувати цю норму до європейських, відповідно звузивши ширину смуг руху на українських дорогах при їх проектуванні і будівництві », – написав він.

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть: підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності, збільшенню пропускної спроможності вулиць і зменшенню заторів, ефективному розвитку велосипедного руху і громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них. Згідно з новою ДБН, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найзначніших, значних, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становить 3 м.

На магістралях загальноміського значення безперервного руху в великих містах ширина смуги руху становить 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах всіх населених пунктів ширина смуги руху становить 2,75 м. Парцхаладзе відзначив, що оновлена ​​ДБН вже опублікована і вступить в силу з 1 вересня 2018 року.

Джерело: УНІАН

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.