23 червня: пророцтва на Тимофія здійснюються

 

 

 

 

На суботу, 23 червня, припадає день, в який православна церква вшановує священномученика Тимофія, який служив у 4 столітті єпископом у місті Пруссе, область Віфанія. Про це повідомляє znaj.ua

За свою духовну чистоту і праведний спосіб життя він отримав від Господа дар чудотворення і багатьох язичників навернув до віри Христової. Імператор Юліан Відступник, жорстоко переслідував християн, дізнався про Тимофія Прусського і заточив його до в’язниці, але і там святитель продовжував проповідувати.

 

Незважаючи на численні заборони Юліана, Тимофій продовжував поширювати християнську віру — вже серед в’язнів, які ділили з ним тюремну камеру, а також людей, що приходили до вікон в’язниці. Тоді імператор наказав обезглавити єпископа. Згодом мощі Тимофія Пруського були перенесені в Константинополь, а в його гробниці почали звершуватися чудеса.

У народі святого Тимофія шанували, зокрема, за те, що в його день траплялися різного роду знамення. Знамення ці віщували, в основному, погане — але тим важливіше вони були для людей, які отримували можливість підготуватися до неприємних подій.

Будь-яка дрібниця, на яку в інший день ніхто б не звернув уваги, на Тимофія набувала пророчого значення. Якщо у цей день по гумну вервечками бігали миші — це обіцяло голодний рік.

Якщо по полях вранці бродили зграї вовків — до загибелі худоби. Якщо ворони зграєю летіли з-за лісу — це означало, що буде повальний мор людей. Якщо Мати Сира Земля стогне — до пожежі.

 

А якщо хто-небудь побачить у небі вогняного змія — бути війні. У народі говорили: “Тимофіївскі прикмети грозою загрожують”, — і щасливим називали те село, де ні одній людині нічого не привиділося у цей день.

Прикмети і приказки

Погода гарна, а мурах не видно – до негоди.

Відсутність дощу в цей день обіцяла засуху.

Під час грози спочатку пливуть світлі, а потім темні хмари – до граду.

Веселка в цей день передвіщає голодний рік.

В лісі ввечері тепліше, ніж у полі, значить будуть погожі дні.

Втратити рукавичку – до біди.

Розбити дзеркало – до великого лиха.

Побачити біля житла зграю вовків – до загибелі худоби.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.