163-й Ніжинський? Путін, як завжди, збрехав

 

 

 

 

6-й танковий полк російської армії отримав почесне найменування “гвардійський Львівський”, 68-й танковий полк – “гвардійський Житомирсько-Берлінський”, а 163-ій танковий полк – “гвардійський Ніжинський”.

Президент Росії Володимир Путін підписав укази про присвоєння почесних найменувань цілій низці частин російської армії 30 червня – і вони вже набули чинності.

В указах сказано, що почесні найменування присвоєно різним частинам “із метою збереження славних військових історичних традицій, виховання військовослужбовців у дусі відданості Вітчизні та вірності військовому обов’язку”.

Назви українських міст включено в почесні найменування полків у пам’ять про участь частин у звільненні цих міст в роки т.зв. “Великої вітчизняної війни”.
Голова делегації України віце-президент ПАРЄ Володимир Ар’єв назвав ініціативу російської влади “погано замаскованою під “пам’ять” Другої світової” та ознакою майбутніх складнощів.

“Ці погано замасковані під “пам‘ять” Другої світової назви мілітарних угруповань свідчать про те що у нас попереду нелегкі часи. І не тільки у нас. Але там продовжують “Північний Потік-2″. Точно як СРСР, що перед нападом Гітлера відправляв нацистам зерно і метал”, – написав Ар’єв у Facebook.

В той же час ніжинець Микола Шкурко, голова благодійного фонду “Ніжен”, член правління обласного товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка, помітив, що в наказі Верховного Головнокомандуючого генералу Рокосовському, де йдеться про звільнення від німців Ніжина, названі шість військових частин, але 163-го танкового полку там нема.

“Це ще один привід подумати ніжинцям над тим, щоб прибрати з вулиць міста танки часів другої світової”, – зауважує Микола Шкурко.

Рішення президента РФ Володимира Путіна присвоїти частинам російської армії назви українських міст – це елемент пропаганди, заявив у коментарі виданню “ГОРДОН” екс-заступник голови Служби безпеки України Олександр Скіпальський. 

Gordonua.com Присвоївши частинам російської армії назви українських міст, президент РФ Володимир Путін розраховує на негативну реакцію українців. Таку думку в коментарі виданню “ГОРДОН” висловив екс-заступник голови Служби безпеки України Олександр Скіпальський.

“Це елемент пропаганди. Путін гне свою лінію, що розпад СРСР – це трагедія. Він відмовляється визнавати повноцінність української влади й усієї нашої країни, тому здійснює такі кроки. У такий спосіб Путін сподівається підвищити свій авторитет серед росіян. До того ж, він розраховує на резонанс в Україні. Тобто Путін чекає негативної реакції українців на присвоєння частинам російської армії назв українських міст”, – сказав Скіпальський. За його словами, Україні потрібно дотримуватися курсу “подалі від Москви”.

“Звичайно ж, присвоївши українські назви частинам у РФ, Путін розраховує і на проросійськи налаштованих громадян України. Це нахабний і цинічний крок. У відповідь на нього ми маємо проводити курс, суть якого – подалі від Москви. Для цього, зокрема, необхідно звеличувати своїх справжніх героїв, тримати курс на НАТО та ЄС, а також боротися із розкраданням країни. А в Росії нехай бісяться – нам на це начхати”, – наголосив Скіпальський.

 

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.