В Україні оновили календар профілактичних щеплень

 

 

 

 

Це допоможе зменшити кількість візитів на вакцинацію, зберегти більше часу для лікарів та батьків, а також зменшити рівень стресу батьків і дітей.

В Україні оновлено Національний календар профілактичних щеплень – відповідно до рекомендацій ВООЗ та міжнародної практики. Зміни вже вступили у дію, повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

Від туберкульозу (БЦЖ) дітей вакцинуватимуть 1 раз – на 3-5 добу життя. Ревакцинацію у 7 років робити більше не потрібно.

Другу дозу вакцини проти гепатиту В дитина отримуватиме не у перший місяць життя, а у другий. Це дозволить у майбутньому робити щеплення багатокомпонентною вакциною, яка даватиме захист одразу від кількох хвороб – гепатиту В, дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту.

“Вакцини від 10 небезпечних хвороб – гепатиту В, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи і епідемічного паротиту закуповує держава та розвозить до регіонів України. Усі вакцини якісні, ефективні і безпечні, прекваліфіковані ВООЗ”,

– додала Супрун.

Вона також нагадала, що вакцинація за календарем профілактичних щеплень є безоплатною. Її можна зробити у свого сімейного лікаря або педіатра.

Джерело; news.vash.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.