10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортам

 

 

 

 

Подорожувати по різних містах світу без візи і перельоту можливо! В Україні, виявляється, є своя Шотландія, Нідерланди та Австрія повідомляє uezd

Плебанівський віадук

Залізничний віадук біля села Плебанівка (Тернопільська область) був побудований австро-угорцями в 1896 році. Міст провідного типу має 9 арок з натурального каменю.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортам

120-літній віадук у Плебанівці

Схожа конструкція є в шотландському селі Гленфіннан. Віадук будували чотири роки: з 1897 по 1900 рр. Крім своєї краси міст відомий завдяки фільмам “Гаррі Поттер”. Саме по ньому головні герої їхали в Хогвартс.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамГленфіннан

Олешківські піскиЦе місце часто, перебільшуючи, називають “українською Сахарою”, хоча по суті Олешківські піски не пустеля. Але 1612 з 2100 км² площі заповідника справді покрито барханами.

З’явилися Олешківські піски відносно недавно, в XVIII-XIX століттях, коли великі стада худоби прорідили, а місцями знищили рослинний покрив. Зараз це другий за величиною піщаний масив Європи.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамХерсонська область

Подібну місцевість можна зустріти на Близькому Сході в султанаті Оман. Піщана пустеля Рамлат-ель-Вахіба стала домом для кількох тисяч бедуїнів. Люди живуть тут в очеретяних хатинах і повстяних шатрах.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамПустеля Вахіба, Оман

Млини в ВодяникахДерев’яні млини в селі Водяники на Черкащині дуже схожі на старовинні вітряні конструкції, які стоять в голландському селі Кіндердейк (15 км на схід від Роттердама).

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамЧеркаська область, Україна

Щоб побачити млини, побудовані в 1738—1740 рр., туристи їдуть в Кіндердейк весь рік. Водяники ж популярні лише взимку, і то завдяки гірськолижного курорту.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамКіндердайкські вітряки, Нідерланди

 

Озеро Синевир Синевирське озеро розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря. Водойма, оточений ялинами і горами – символ Карпат.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамСиневир

Дуже схоже місце є в Австрії. Поблизу міста Трагес в регіоні Штирія знаходиться один з найкрасивіших і чистих водойм Європи – Зелене озеро. Хоча температура води не перевищує 7 градусів за Цельсієм, сюди приїжджають дайвери з усієї планети.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамГрюнер Зее. Озеро в Австрії

ЛьвівУкраїнське місто Лева туристи часто порівнюють з Прагою. В основному через староєвропейську архітектуру часів Австро-Угорщини. А ще Львів, як і Прага, виглядає дуже затишно завдяки теплому освітленню.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамЛьвів
10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамПрага

Замок ПаланокМукачівський замок, прозваний Паланком, на пару століть молодше свого європейського близнюка – замку Бургхаузен, перші згадки про який датовані XI сторіччям (про Бургхаузене писали ще в 1025 році).

Замок Паланок свого часу служив королівською резиденцією і князівськими хоромами, потім був австрійським форпостом. Словом, його історія хоч і менш тривала, ніж у Бургхаузена, але не менш насичена.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамЗамок Паланок
10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамЗамок Бурггаузен

Аккерманська фортеця

Білгород-Дністровська фортеця на скелястому березі Дністровського лиману була побудована в XIII столітті.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамАккерманська фортеця

За своїми оборонним якостям спорудження нічим не поступається знаменитим фортифікація Європи, а зовні дуже нагадує валлійський замок Конві.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамЗамок Конві (Конуей)

Ужгород

Щоб помилуватися цвітінням сакури, необов’язково їхати до Японії. В Ужгороді ця вишня цвіте з кінця квітня по травень. Насолодитися чарівним явищем щорічно приїжджають тисячі туристів.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамУжгород
10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамАтамі, Японія

Заліщики

На Тернопільщині є незвичайне місто Заліщики – колишній польський курорт. Річка в одному місці круто згинається, утворюючи меандр, посеред якого і лежить унікальне містечко.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамЗаліщики

Це місце можна порівняти зі знаменитою “петлею Саара” у Німеччині, що протягнулася від Бессерінгена до Метлаха.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортам10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамПетля Саара

Чернівецький університет

Будівлі одного з найстаріших університетів України – колишньої резиденції митрополита – були побудовані в 1864—1882 рр. Унікальний архітектурний комплекс входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамЧернівці

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича віддалено нагадує древній Оксфорд, де свого часу проходили зйомки “Гаррі Поттера”.

10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортамОксфорд

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “10 місць в Україні, які не поступаються зарубіжним курортам

  1. Хто вже відпочивав на озері Синевир? Дуже круте місце, їздив сюди з родиною. Про чисте повітря навіть говорити не буду. В Карпатах воно всюди) Подобалось те як розвинена інфраструктура. Коли відпочиваєш з дітьми це дуже важливо. Та і загалом, місце тут дуже гарне…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.