Ніжинська молодь спробувала себе у різних професіях

 

 

 

 

Літо – гаряча пора і мова не лише про температуру повітря. Сотні підлітків хочуть знайти себе в цьому безмежному світі можливостей та покликань. Дехто вже впевнений в своїй майбутній кар’єрі, а декому необхідна порада досвідчених дорослих.

Допомагає у виборі та демонструє “реальну кухню” кожної професії вже не один рік Благодійний фонд «Стрічка надії» завдяки проекту «Ким я хочу стати». Не оминула така чудова нагода і ніжинських старшокласників.

У рамках проекту “Ким я хочу стати” була організована поїздка до Києва, котра дала змогу учням 9-10 класів побачити різні аспекти цікавих професій та показати дітям, де вони можуть знайти себе.

Подорож було розпочато з відвідування телеканалу «Україна». Учнів дуже вразило потаємне буття телепростору, адже не кожному “смертному” випадає можливість поринути у цей незвичайний світ. Екскурсовод продемонструвала учням ефірну кімнату, розповіла як працюють журналісти та показала студії, де знімають шоу « Ранок з Україною» , а також програми «Зірковий шлях», «Новини». Юні ніжинці дізналися, де знімаються всім відомі телепрограми, а також оцінили масштаб колективу, який задіяний у підготовці сюжетів. “Поринути в світ мас-медії, де безліч різномінітних телевізійних камер та творча атмосфера – це дуже круто ”, – зазначили підлітки.

Наступним пунктом подорожі був Київський Національний Університитет культури і мистецтва. Студенти ВУЗу показали ніжинцям різні факультети: журналістики та піару , готельно-ресторанного бізнесу, міжнародних відносин та багато іншого. Зокрема сподобалися яскраві фотозони “Зірковий Клуб лідерів” та “Вручення Оскара”, на тлі яких всі охочі мали можливість зробити знімки.

 

Створення продуктів за допомогою 3D технологій на принтері та найсучасніші IT-технології – звична буденність цього міста.

Наступною локацією , яку відвідали учасники проекту “Ким я хочу стати”, був інноваційний парк та місто майбутнього – UNIT City. На території парку функціонує школа для майбутніх Itішніків, де талановита та креативна молодь вивчає мову програмування.

По завершенню першого дня екскурсії учні відвідали лекцію Володимира Зубченка –  спікера Київського молодіжного центру при КМДА. За словами ніжинських старшокласників, лекція була неймовірно захоплюючою, а Володимир Зубченко виявився дуже харизматичною людиною, яка надихає на саморозвиток та здатна пробудити впевненість у собі.

Дуже хвилюючою була можливість покерувати системою відеоспостереження, молодь Ніжина радо скористалася нагодою відчути себе у ролі поліцейських спостерігачів.

Ранок наступного дня розпочався з відвідин Національної поліції Києва. Диспетчера Ситуаційного центру дали змогу учням спостерігати на моніторах за бурхливим життям міста. Останньою зупинкою подорожі був візит до Верховної Ради України та Кабінету ВРУ. У Кабінеті ВРУ відбулася насичена зустріч з Денисом Сілантьєвим –  плавецем, заслуженим майстром спорту України , призером Олімпійських ігор та депутатом. У ході зустрічі Денис Сілантьєв розповів про себе та про свої досягнення.

Саме тут знаходиться важлива реліквія -знаменитий прапор України, який був внесений 23 серпня 1991 в сесійну залу та став важливою віхою в історії нашої Незалежності Держави.

Наостанок учасники та організатори поїздки відправилися до Верховної Ради України. Особливо вразила сесійна зала, а саме атмосфера важливого законодавчого центру та можливість зануритися у буття українського депутата.

Отже можна з впевненістю сказати, що проект «Ким я хочу стати» успішно виконав свою роботу. Він дав змогу ніжинським старшокласникам спробувати безліч різноманітних ролей та професій, що було б дуже проблематично без допомоги Благодійного фонду «Стрічка надії» та його керівників Юлії Федорко та Олексія Кошевця.

Вероніка Дворник, учениця Ніжинського міського ліцею при НДУ ім. М. Гоголя

Фото учасників екскурсії

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.