Українські міста можуть залишитися без води. Яка ситуація в Ніжині?

 

 

 

 

Деякі міста в Україні через нестачу хлору можуть залишитися без централізованого водопостачання, в інших містах подача води може бути значно обмежена.
Така ситуація склалась у зв’язку з тим, що в середині червня акціонерне товариство «Дніпроазот», що є виробником рідкого хлору, який використовують водоканали для знезараження питної води, попередив, що припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору. У зв’язку з цим на підприємствах галузі водопровідно-каналізаційного господарства України виникла складна ситуація з подальшим знезараженням питної води. На деяких підприємствах галузі залишків хлору залишилося від тижня до 20 діб.
Про ситуацію що склалася, асоціація «Укрводоканалекологія» терміново повідомила уряд та РНБО з проханням втрутитися та вирішити питання з поставкою хлору. 23 червня у Дніпровській ОДА відбулось виїзне засідання, на якому були начебто досягнуті домовленості з керівництвом «Дніпроазоту» про відновлення виробництва хлору. «Але, на жаль, і досі Дніпроазот не відновив свою роботу. Залишки хлору, які були на момент його зупинки, реалізовані повністю», – сказано у повідомленні.
«В Україні є компанія, яка намагається організувати великі поставки хлору в контейнерах автомобільним транспортом, але оформлення дозвільних документів та інших процедур займає більше року. Більш того, таких спеціалізованих контейнерів недостатньо. Поставки хлору в цистернах з Європи (Румунія) дуже проблематичні. Європейські цистерни не можуть змінювати колісну базу, а також повинні бути сертифіковані на території Україні. В цистернах хлор отримують Київ, Харків, Кривий Ріг, Маріуполь та інші міста», – пояснили у прес-службі компанії.
Таким чином, якщо завод терміново не відновить свою роботу, то вже на початку наступного тижня подача води в централізовану водопровідну мережу в деяких регіонах та містах України може бути значно обмежена, а в деяких містах і повністю припинена, додали в компанії.
Та на щастя Ніжин ця проблема обійшла стороною. Як повідомив сайту «Нежатин» директор Ніжинського управління водопровідно-каналізаційного господарства Петро Лабузький, підприємство не використовує хлор для очистки води.
«По Україні дуже багато підприємств, які використовують хлор для очистки води, адже беруть вони поверхневі води річок. У Ніжині ж вода подається з артезіанських свердловин і очистки хлором не проходить. Хлорування води ми проводимо по мірі необхідності, раз у півроку, коли проводимо хімічні аналізи води», – розповів Петро Михайлович.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.