11-річного ніжинця рятують від дифтерії київські фахівці

 

 

 

 

11-річний хлопчик із Чернігівської області у важкому стані госпіталізований до реанімації.

В Україні виявили вже четвертий випадок захворювання на дифтерію. Цього разу у Чернігівській області. До центральної районної лікарні Ніжинського району у п’ятницю, 13 липня, поступив 11-річний хлопчик із набряком шиї та підозрою на дифтерію. Дитину протягом п’яти днів лікували вдома, повідомив Центр громадського здоров’я МОЗ України.

«Йому ввели протидифтерійну сироватку, його стан важкий, він зараз знаходиться в реанімації. З області за ним вже виїхав реанімобіль, тому найближчим часом хлопчик буде доставлений в обласну реанімацію. Дослідження тривають, завтра в селище, де проживає хлопчик, виїде команда епідеміологів, яка проведе обстеження контактних осіб, оцінить загрози та визначить, чи потрібно вживати додаткові заходи, наприклад, профілактичне лікування чи щеплення», – повідомляє Центр громадського здоров’я МОЗ.

 

Стан дитини дуже важкий.

До обласної реанімації дитину евакуювали з району, зараз він на апараті штучного дихання. У лікарні повідомили, що до Чернігова прибули і київські фахівці. Шпиталізували дитину із набряклою шиєю через п’ять днів від початку хвороби. До селища, де живе родина хворого, відбуває група епідеміологів – перевірити чи не заразилися люди, які контактували з хлопчиком.

У надважкому стані хлопчик зараз перебуває у реанімації місцевої лікарні із попереднім діагнозом – дифтерія. До обласної реанімації дитину змушені були евакуювати з району. У лікарні ТСН повідомили, що до Чернігова прибули і київські фахівці. Це вже 4-й випадок дифтерії від початку року в Україні.

 

“Мають батьки вакцинувати своїх дітей, дорослі мають вакцинуватися кожні 10 років. Діти вакцинуються з двох місяців. Узяти мазок з зіву на Беель, бацила лефера, що називається – це і є збудником дифтерії. Мазок із зіва і носу на мікрофлору береться також”, – розповіла інфекціоніст Надія Баула.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.