Заради субсидій українці розлучаються

 

 

 

 

Заради субсидій українці шукають розлучення і виписують родичів з квартир. Про це повідомляють Вести з посиланням на українські сім’ї.

“Ми із чоловіком фіктивно розлучилися. Він прописався у мами в Києві, але й надалі живемо разом, – розповіла одна з мешканок Києва. – Я оформила субсидію і за газ тепер плачу 2 тис. грн”. За словами жінки, без субсидії плата за газ становить близько 7 тис. грн.
Також на розлучення подав колишній підприємець, який йде в АТО, повідомив адвокат Іван Ліберман. Чоловік розлучився формально, щоб дружина змогла оформити субсидію, зазначив захисник. При цьому чоловік прописався в сестри – для нарахування їй пільг як родичці учасника АТО.
Також заради субсидій українці виписують із житла родичів, зазначає видання. Зокрема, киянка Олександра Оленнікова виписала з трикімнатної квартири сина і доньку, які живуть окремо від неї.

Мами виписують студентів-двієчників, щоб отримати субсидію. Цього місяця набрала чинності постанова Кабміну: вона по-новому регулює розрахунок субсидій для сімей, в яких є студенти.

“Це – додаткова мотивація вчитися добре, не бути двієчником, вступати на бюджет і отримувати стипендію. Навчання для студента — робота. Добре працює — отримує зарплату або в даному випадку — пільги”, — прокоментував нам ситуацію заступник директора департаменту соцполітики КМДА Максим Бученко.

Якщо для старанних за розрахунок брали стипендію (у вузах — 830 грн), то для контрактників і недбайливих бюджетників — 2900 грн.

“Я синові так і сказала: якщо на стипендію не потягне, нехай прописується де хоче. Нічого не заробляє, а нарахують на нього суму, трохи меншу, ніж моя зарплата”, — говорить держслужбовець Олена Колесник.

За словами юристів, розлучення з метою знизити тягар платіжок перестали бути екзотикою.

“Звертаються за консультацією як багаті, у яких не по одній квартирі, де вони прописуються при формальному розлученні, щоб менше платити, так і люди невеликого достатку, аби вижити”, – каже правозахисник Едуард Багіров.

За розрахунками експертів, до кінця року кількість сімей, які підуть за субсидією, зросте на третину.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.