Ніжинщина: 2 млн євро розікрали?

 

 

 

 

Нещодавно у Ніжинському районі підвели підсумки реалізації Проекту “Clima East: Збереження та стале використання торфовищ” та створення двох сільськогосподарських кооперативів «Калина» та «Вертіївський» на територіях сіл Кукшин та Вертіївка. Говорили про так би мовити позитивні зрушення, які відбулися за майже 4 роки реалізації проекту на території району.

Відповідно до європейського проекту було виділено більше 2 млн. євро. Також залучили додаткове фінансування від Фонду Кока-Кола, в  розмірі  100 000 доларів США.

У Кукшині сири варять і мед розливають…

Такими заголовками майоріли стрічки новин, як тільки розпочав свою роботу молочний кооператив у селі Кукшин Ніжинського району, урочисте відкриття якого відбулося 4 грудня 2015 року. А згодом відбулося відкриття ще одного напрямку діяльності кооперативу – цеху фасування меду.

Сьогодні не можна не визнати позитивну складову ініціативи створення кооперативів, які б змогли сприяти виходу молочної продукції на місцевий та міжнародний ринок.  Всім зрозуміло, що  кооператив був корисним і приносив дохід його членам та громадам сіл, адже після створення кооперативу селяни  здавали молоко за вищими цінами і виробляли б свою фірмову продукцію. З такими позитивними планами місцеві жителі «йшли б вперед». У планах було відкрити власну мережу міні-магазинчиків, де продаватимуть екологічно чисту продукцію, вироблену з молока їхніх корів.  За кошти інвестиційного проекту була відремонтована будівля, закуплене вартісне обладнання та налагоджена система виробництва такої важливої  для району продукції. Були створені нові робочі місця, громада села з оптимізмом долучалася до співпраці з новим суб’єктом господарської діяльності.

Такі ж  самі зміни відбувалися й у Вертіївці. Був відремонтований виробничий цех,закуплене вартісне обладнання для виробництва пілетів, придбана техніка та необхідні механізми. Розпочалася робота.     На фото – початок роботи кооперативу ( без фото у білих сорочках, як у народі кажуть – не годиться…)

Хто тільки не був присутнім на відкритті кооперативу, чи вже потім, коли переймали досвід. «Село з європейськими коштами» відвідували на той час все керівництво облдержадміністрації, обласної ради та представники міністерств. Хто тільки і в який спосіб не піарився…

«Гроші дають донорські, безповоротні — не позика, не кредит. Європейці сказали так: «Ми допоможемо — на комп’ютер, на ремонт кабінету, машину, але не платитимемо зарплати. Ми створили умови, а ви заробляйте», — пояснює Олег Бузун у номері газети «Вісник Ч» №23 (1570)

Голова районної ради Олег Бузун завжди був присутнім на всіх заходах й стверджував, що він один з ідеологів цих проектів. Завжди з радістю відвідували й голови РДА Ніжинського та інших районів.

Та як завжди,  сталося не так як гадалося.

На даний час ці два кооперативи не працюють. Закуплене обладнання за грантові кошти – не відомо, де знаходиться. Керівник молочного кооперативу практично не з’являється, і про його місце перебування не відомо. Щодо Вертіївського кооперативу, то підприємство, яке повинно було займатися виготовлення пілетів, практично зникло. Приміщення продане, обладнання вивезене в невідомому напрямку.

Жителі Вертіївки подейкують,  що ось таким чином робота кооперативу «була знищена» навмисно. А далі виникає питання: хто повинен втрутитися та й контролювати куди зникає майно громади, куплене за європейські кошти? Ми не повинні забувати про те, що саме на таких, нажаль жалюгідних прикладах, формується  імідж нашої Чернігівщини як інвестиційно привабливої території.

Громада Ніжинського району стурбована даною резонансною проблемою, але районна влада робить вигляд, що начебто нічого не сталося.

Депутат обласної ради від ВО «Батьківщина»  Сергій Охонько неодноразово звертався із запитами  як до районної влади, так й до керівництва кооперативів щодо роз’яснення ситуації навколо проекту  «Clima East»  й жодного разу не отримав зрозумілих відповідей. Після чергової зустрічі з представниками відповідних громад вже направив депутатське звернення до обласної прокуратури та Чернігівської обласної держадміністрації та ради.

«Мені не зрозуміло, чому всі мовчать навколо ситуації по припиненню діяльності даних підприємств? Продаються приміщення, в яких повинен йти виробничий процес, зникає обладнання, закриваються робочі місця, а всі контролюючі органи та влада мовчать?

 

Тут виникає питання: а чи було в когось бажання розвивати підприємства та чи потрібно було комусь, щоб такі кооперативи працювали й надалі, чи необхідно було просто освоїти європейські кошти, а потім по схемі розікрасти все майно і активи?», – говорить Сергій Охонько.

 

Редакція виїхала на місце розташування кооперативу в селі Вертіївка, та на територію нас не пропустили, мовляв зараз тут знаходиться інше приватне підприємство.  Хотілось би додати, що в тих умовах,  у яких перебуває Україна, та  в умовах, у яких живе більшість населення – це кричущий факт «наплювання» на бажання нових змін у суспільстві. НАША РЕДАКЦІЯ буде спостерігати як будуть розвиватися події.

 

Використані фото: Ніжинська районна рада, Нежатин, «Вісник Ч»

 

 

 

Вам може бути цікаво

  1. Живу в Кукшині. Є у нас такій голова як Півтора Сашко, який разом з Бузюном це все й розкрали. Дуже сподіваюся, що зовсім скоро, після зміни влади в Україні ці два покидька будуть за гратами.
    Півовар , Сашко, так як ти скурвився це ще потрібно постаратись! Свою дупу гаслами «я з громадою» ти не прикриєш. Пам’ятає мої слова!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.