Ніжинський водоканал піднімає тариф, щоб вижити

 

 

 

 

У складному фінансовому становищі опинився Ніжинський водоканал. Про це йшла мова на засіданні депутатської комісії з житлово-комунальних питань 18 липня. Директор комунального підприємства Петро Лабузький повідомив, що енергоносії займають третину затратної частини КП – до 1 млн грн, адже електроенергія дорожчає. Ще не закінчився перерахунок пільг, субсидій, і за червень місяць підприємство не змогло проплатити повну суму за електроенергію – 380 000 грн. З «Чернігівобленерго» велась розмова про розстрочення даної суми і підприємству пішли на зустріч. «Але ситуацію це, звісно, не вирішує, і щомісяця ми не зможемо просити у «Чернігівобленерго» про тау послугу. Не знаємо, як виходити з положення у липні місяці…» – коментує Петро Лабузький.

Тож в ході таких подій у підприємства виникла необхідність скорегувати існуючий тариф.

«Це рішення досить нелегке і ми його відтягували, як могли, адже тариф був прийнятий і введений у дію 1 грудня 2017 року. За перше півріччя цього року в ціні дуже піднялась електроенергія, а саме на 17%. Також піднялась і мінімальна заробітна плата та прожитковий мінімум. Ці складові звичай, но впливають на ціну обслуговування і в затратній частині нашого підприємства вони займають порядком 70 %. Звичайно, на цей процент ми не можемо впливати..

Ми розуміємо, що для жителів міста означає підняття тарифу, але з нині існуючим ми не зможемо вижити. На сьогоднішній день ми не маємо можливості закривати щомісячні розтрати в сумі 500 000 грн», – пояснює директор міського водоканалу.

Отже на профільних депутатських комісіях мають розглянутись наступні зміни у тарифах:

Для приватного сектору:       централізоване водопостачання за  1  куб. м – 10,38 грн; централізоване водовідведення за  1  куб. м – 18,18 грн.

Для багатоповерхівок: централізоване постачання холодної води – за  1  куб. м – 10,71 грн; централізоване водовідведення – за  1  куб. м – 18,70 грн.

В цілому доведеться платити за 1 куб. м на 4,20 грн дорожче.

Остаточне рішення прийматимуть члени виконавчого комітету

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.