Ніжинські підприємства відмовляються від газового монополізму

 

 

 

 

19 липня на засіданні виконкому міський голова Анатолій Лінник звернув увагу всіх присутніх на Постанову №2495 «НКРЕКП» «Про затвердження Кодексу газорозподільчих систем» в п.4.

Суб’єкти підприємницької діяльності та бюджетні установи отримали від газопостачальної організації повідомлення про облаштування власним коштом вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних.

Анатолій Валерійович наголосив, що такі вимоги обмежують права підприємців і бюджетних установ, а затвердження НКРЕКП норми Кодексу в даній редакції проведено всупереч діючим законам.

Тому було розроблено звернення до Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана та народного депутата О.М.Кодоли щодо обмеження постачання газу для суб’єктів підприємницької діяльності та бюджетних установ з яким ознайомив усіх присутніх міський голова.

Але нещодавно стало відомо, що підприємствам дозволили не облаштовувати газові лічильники засобами дистанційної передачі даних до 1 травня 2019 року, передає НКРЕКП.

“Регулятор вніс зміни до Кодексу газорозподільних систем і Типового договору розподілу природного газу та продовжив термін облаштування комерційних вузлів обліку газу засобами дистанційної передачі до 1 травня 2019 року”, — повідомили у Комісії.

Зазначається, що таким чином усуваються проблемні аспекти, які були виявлені під час аналізу результативності дії згаданих нормативно-правових актів, та це приводить акти у відповідність до норм Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.

Регулятор вніс зміни щодо:

 • заборони Оператору газорозподільних систем припиняти розподіл природного газу у випадку надання власником комерційного вузла обліку Оператору ГРМ гарантійного листа щодо зобов’язання у визначений ним строк, але не пізніше 1 травня 2019 року облаштувати лічильник газу засобами дистанційної передачі;
 • приведення Кодексу газорозподільних систем у відповідність до вимог Закону України “Про житлово-комунальні послуги” в частині проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж;
 • порядку встановлення, розміру та режиму використання охоронної зони об’єктів газорозподільних систем;
  строків проведення перевірки лічильника перед введенням його в експлуатацію;
 • порядку визначення необлікованих об’ємів природного газу та зміни їх режиму нарахування побутовому споживачу;
  удосконалення порядку організації приладового обліку в точці вимірювання;
 • порядку припинення розподілу природного газу;
  узгодження норм Кодексу газорозподільних систем з Правилами безпеки систем газопостачання.

Це дає можливість ніжинським підприємствам та бюджетним установам скористатися можливістю та перейти на альтернативні види палива. Застарілі способи опалення це грабунок та зашморг на шиї кожного українця!

підготувала  Лілія Журко

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.