370-та річниця утворення Ніжинського козацького полку. ФОТО

 

 

 

 

На честь 370-ої річниці утворення Ніжинського козацького полку 20 липня в Ніжині пройшла історична експедиція «Полковими містами Гетьманської України».

На кошти меценатів та громадських активістів в сквері Богдана Хмельницького було встановлено пам’ятний знак-стелу у формі каменю, який буде нагадувати як жителям міста, так і його гостям про те, що Ніжин – козацьке місто.

Аби завершити повну композицію знаку, організатори планують повісити на передню частину каменю пам’ятну дошку, а на задню – історичну карту України, а також облагородити територію навколо пам’ятника.

Серед присутніх на заході були міський голова Анатолій Лінник, заступник міського голови Сергій Дзюба, доктор історичних наук Євген Луняк, депутат обласної ради Сергій Охонько, депутати Ніжинської міської ради та багато інших поважних гостей.

Освятив стелу та майбутнє місце розташування каменя протиієрей, настоятель Свято Покровського храму Михаїл Якубів.

Про важливість встановлення стели зауважив доктор історичних наук Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя Євген Луняк. Він зазначив, що дуже важливим для історії Ніжина є згадка про існування видатного козацького полку до якого входили соратники Богдана Хмельницького, і саме вони творили ту славну історію, якою пишаємось ми і зараз. До того ж не багато українських міст може похвалитись таким минулим. Також, один з організаторів встановлення пам’ятного знаку, директор Ніжинської міськрайонної благодійної організації «Благодійний фонд «Ніжен» Микола Шкурко зазначив, що кожний українець має усвідомлювати необхідність збереження пам’яті про видатних предків та вшановувати їх.

Зокрема, для Ніжина, увіковічнення його славних предків є дуже символічним вчинком і такі традиції потрібно продовжувати.

Треба зазначити, що всі роботи робилися за кошт громадських активістів та патріотів Ніжина. Долучився до збору коштів і депутат Чернігівської обласної ради Сергій Охонько. На захід він прийшов разом з сином і у своїй промові наголосив: «Я пишаюся тим, що мені випала нагода долучитися до вшанування героїчного минулого Ніжина, а також показати своєму сину, що козацька справа жива й жити буде! Дякую Миколі Шкурку та іншим ініціаторам та організаторам цього заходу».

Після покладання квітів до пам’ятнику видатному українському Гетьману Богдану Хмельницькому до Ніжина прибула кампанія «Пам’ять Нації» разом з історичною експедицією «Полковими містами Гетьманської України». Учаснитки історичної експедиції привезли з собою пересувну виставку, котра яскраво розповідала про видатні гетьманські міста та про тих, хто безпосередньо творив історію. Також кожен мав змогу ознайомитись з атрибутикою гетьмана та вдарити по козацьким литаврам.

Підготували Лілія Журко та Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.