За опалення доведеться платити і влітку?

 

 

 

 

Ще минулого року Національна комісія з енергетики і комунальних тарифів (НКРЕКУ) вирішила ввести в Україні абонплату на газ, яка передбачена ухваленим законом і меморандумом Міжнародного валютного фонду. Про це пише panorama.
Це означає, що частку ціни за тепло і газ приберуть із сумарного тарифу та винесуть окремим платежем за перевезення і розподіл.

Введення тарифу “на доставку опалення” фактично означає, що тариф поділять на дві складові: безпосередня вартість тепла і абонплата на утримання інфраструктури.

Першу складову доведеться платити тільки в опалювальний сезон, а абонплату – цілий рік. Абонплату за газ доведеться платити в будь-якому випадку, навіть якщо абонент ним не користується. Розмір абонплати за газ прив’яжуть до лічильника. Розмір абонентської плати на газ, як і на опалення, може досягати 100 грн на місяць.

Українці і зараз платять за можливість у будь-який момент користуватися газом. Те, що називають абонплатою, входить до основного тарифу. Якщо абонплату відокремлять від вартості самого газу, то, в першу чергу, виграють від такого рішення українці з газовим опаленням.

Для прикладу, спалюючи 100 кубів, за чинними правилами потрібно заплатити близько 690 грн, а з абонплатою (лічильник G4) такий же обсяг блакитного палива обійдеться приблизно в 639 грн. Таким чином, після введення абонплати незалежно від того, витрачаєте газ чи ні, щомісяця доведеться платити фіксовану суму – від 12 грн до понад 100 грн.

Тариф на сам газ при цьому знизять на 13-15%.

У той же час абонплата на воду – нововведення для України. Відповідно до ухваленого закону, зібрані гроші будуть витрачати на розподіл комунальної послуги, обслуговування приладів і т.д. Сума абонплати може становити близько 10-30 грн на місяць. Як і з газом, платити її доведеться навіть тим, хто зовсім не користується водою.

ПЛАТИТИ ЗА ОПАЛЕННЯ ДОВЕДЕТЬСЯ ЦІЛИЙ РІК

Абонплату на опалення в Україні повинні були ввести ще минулого року. У будь-якому разі таке зобов’язання на себе взяли чиновники, підписавши меморандум із МВФ. Уже зараз за рішенням місцевої влади в окремих містах тарифи на тепло розділені на дві складові.

Перша – вартість Гкал енергії, а друга – вартість утримання інфраструктури (абонплата).

Другий платіж – близько 100 грн – приходить цілий рік. Незабаром таку практику можуть ввести по всій Україні. У такому випадку за опалення доведеться платити навіть улітку. Але взимку за рахунок поділу тарифу суми в платіжках можуть бути нижчими.

Для прикладу: підприємству потрібно зібрати 1000 грн на обслуговування мереж. Якщо стягувати платежі тільки в опалювальний сезон (7 місяців), то взимку доведеться віддавати по 142,8 грн. Якщо розбити платежі на цілий рік, то щомісяця доведеться віддавати 83,3 грн. У такому випадку взимку вартість опалення може зменшитися приблизно на 40 грн. Граничний розмір абонентської плати, відповідно до закону, має визначити уряд. У той же час абонплату за газ повинні затвердити в НКРЕКУ.

До слова, минулого тижня в Україні затвердили новий склад комісії. Працювати вони будуть до 2024 року. Одне із завдань членів регулятора – закінчити ті реформи, які розпочав минулий склад.

Однак деякі фахівці вважають, що в найближчі роки ввести абонплату на комунальні послуги не вдасться, адже індивідуальні лічильники мають далеко не всі українці, на відміну від європейців, де існує 100% облік. У країнах Європи обов’язковий платіж становить близько 50 євро на рік.

Джерело: volianarodu.org.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.