Націоналісти прокоментували ситуацію з релігійним табором

 

 

 

 

25 липня на українському каналі 112 вийшло інтерв’ю з Архієпископом Ніжинським та Прилуцьким Климентом в якому він розповідає, що ранком того ж дня в приміщенні Борзнянської РДА близько тридцяти чоловік із символікою ГО «Свобода» вчинили розбійний напад на Головного редактора місцевої газети «Вісті Борзнянщини» Сергія Близнюка. Нападники нанесли йому удари по голові і силоміць примусили написати заяву про звільнення. Після цього банда з лайкою накинулася на заступника голови Борзнянської РДА Олександра Максимова та співробітників адміністрації Олену Таран і Євгена Тарновського, повідомляє сайт Ніжинської єпархії.

 

У свою чергу, на сторінці у Фейсбук представики ГО “Свобода” надали коментар щодо даного інциденту, зазначивши, що вони лише провели “виховну” бесіду. Голова фракції Свобода в м. Бахмач Володимир Брюховецький у своїй публікації зазначив:

“В селі Гришівка Борзнянського району Чернігівської області представники УПЦ МП провели молодіжний табір. Звіт про захід було розміщенно в районній комунальній газеті “Вісті Борзнянщини” та на офіційній інтернет-сторінці Борзнянської РДА.
Внаслідок бойових дій російсько-української війни Чернігівщина зазнала непоправних втрат, поруч із нами живуть вдови і сироти героїв України, які віддали життя за свободу і сувернітет своєї Батьківщини. Нажаль, і донині ллється кров українських героїв.
«Братовбивча війна»… «Київська хунта»… «Бог дав Крим всім людям»… – це не повний перелік ворожих кожному українцю тез, що лунають в проповідях московських священників.
Розуміючи рівень загроз, від роботи преставників МП з українською молоддю на так званих “православних таборуваннях”, представники ВО “Свобода”, С14, атовських та волонтерських організацій 25 липня 2018 року в приміщенні Борзнянської РДА провели виховну бесіду з районними чиновниками. В.о. редактора районної газети “Вісті Борзнянщини”, Сергій Близнюк, під час діалогу з націоналістами, наголосив на тому, що його патріарх знаходиться в Москві та назвав Українську православну церкву Київського патріархату неканонічною. Така світоглядна позиція послідовно відображена і на сторінках Близнюка в соцмережах.
Самостійно усвідомівши в ході розмови з патріотами, що його особиста позиція суперечить державницьким інтересам та заважає його роботі редактором районної газети, Сергій Близнюк, написав заяву на звільнення.
В.о. керівників сектору освіти та сектору сім’ї молоді та спорту після бесіди з націоналістами заявили про те, що чітко усвідомили всю проблематику суспільно-політичної ситуації та робитимуть все від них залежне для посилення роботи з національно-патріотичного виховання молоді.

Особливо цинічно на тлі борзнянських подій нині лунають заяви Президента України про зусилля, докладені для отримання Українською православною церквою автокефалії, адже саме призначені з Банкової посадовці прямо діють в інтересах ворожої релігійної організації. Або з боку Порошенка заяви про виборювання Томосу є лише обіцянкою напередодні президентських виборів?

Вимагаємо негайної реакції на події з боку української влади. А саме – термінового звільнення з посади голови Борзнянської РДА Віри Проскури, в.о. редактора газети “Вісті Борзнянщини” Сергія Близнюка та недопущення співпраці чиновників Борзнянської РДА з колаборантами. Вимагаємо від СБУ перевірки усіх фактів, що можуть свідчити про порушення з боку посадовців.
У іншому разі акції будуть продовжуватися. Ми залишаємо за собою право діяти жорстко, але виключно в межах чинного законодавства, заради недопущення просування смертельних ідей “русского міра” на нашій землі”.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.