За ніжинськими комунальними підприємствами наглядатимуть

 

 

 

 

Протягом двох останніх років, час від часу на сесіях ніжинської міської ради неодноразово піднімалось питання щодо створення наглядових рад за комунальними підприємствами, але жодного разу проект рішення не набирав необхідної кількості голосів.

Наглядові ради це не просто новий орган в підприємстві, що потребує фінансування. Це інструмент, що давно використовується в успішних підприємствах Європи, Азії та Америки. Його сформували величезні транскорпорації. Так що ж таке наглядові ради та чим вони можуть бути корисними нашим комунальним підприємствам?

Чому ми говоримо про наглядові ради та комунальні підприємства?

Ще 25 червня 2016 року набрав чинності Закон №1405. Ним передбачено обов’язкове створення наглядових рад для державних підприємств.

Зі змінами до Господарського кодексу України та законодавства, що стосуються місцевого самоврядування, наглядові ради можуть бути створені й для міських чи обласних комунальних підприємств.

Так уже сьогодні є всі законодавчі норми, що дозволяють міським та обласним радам починати процес формування наглядових рад для своїх КП.

Що таке наглядова рада для комунальних підприємств?

Наглядові ради для КП – це новий етап розвитку сфери керівництва в Україні. Наглядова рада завжди є колегіальним органом. Вона визначає стратегію розвитку підприємства, контролює дотримання фінансових планів та ін. Інколи до функцій наглядових рад відносять й фактичне керівництво підприємством.

Які функції виконує наглядова рада в КП?

Законом України визначено, що до виключної компетенції наглядових рад входить обрання та призначення керівника підприємства, контроль та спрямування діяльності підприємства.

Міська чи обласна ради можуть надати наглядовим радам й інші повноваження. Однак, все-одно міськрада чи облрада залишаються засновниками КП, а власниками КП – територіальна громада міста чи області.

Протягом останніх тижнів на профільних депутатських комісіях обговорюється проект рішення Про затвердження Положення про Наглядові ради комунальних підприємств Ніжинської міської ради.

Вже на наступному засіданні сесії міської ради, яке відбудеться в серпні, депутати мають вирішити долю даних рад: або ж проголосувати «За», або відправити на доопрацювання.

 

Наглядові ради утримуватимуться за необхідністю, якщо виникатимуть сумніви з приводу діяльності на тому, чи іншому КП. До ради входитимуть або депутати міської ради, або представники з кожної фракції.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.