Сьогодні українці побачать багряно-червоний Місяць і найдовше затемнення у 21-му столітті

 

 

 

 

У п’ятницю ввечері, 27 липня, багато країн світу, зокрема європейські країни та Україна, зможуть побачити повне Місячне затемнення.

Це буде найдовше за часом Місячне затемнення 21 століття. Фаза триватиме 1 годину і 43 хвилини. Цифра вражаюча: три роки тому цим явищем можна було милуватися всього п’ять хвилин. Затемнення відбудеться, коли Місяць потрапить під тінь Землі, повідомляє mind.

 Цієї п’ятниці жителі Землі також зможуть спостерігати за «великим протистоянням» Марса – червона планета наблизиться до Землі на мінімальну відстань і стане яскравіша за Юпітер.

Оскільки наша планета має атмосферу, червоне світло від сонця заломлюється в ній і потрапляє на Місяць. Коли Місяць опиниться в тіні Землі – він стане дивовижного червоного відтінку. Спостерігати за цим абсолютно безпечно, наголошують астрономи, – з телескопом, біноклем або неозброєним оком.

В Європі явище буде видно найкраще, а ось жителі Північної Америки затемнення не побачать.

Місяць почне поступово ховатися за тінню Землі вже о 20:14 (за Києвом). Часткове затемнення почнеться о 21:24, а повне – о 22:30. Саме тоді супутник Землі стане червоним. Повністю весь процес завершиться о 2:28.

Якщо раптом у вашому регіоні небо окупують хмари і не дадуть побачити дивовижне затемнення Місяця, за ним можна буде спостерігати в онлайн-трансляції.

Наступні хоч і не такі довгі тривалі місячні затемнення, за даними NASA, можна очікувати 21 січня і 16 липня 2019 року, 10 січня, 5 червня і 5 липня 2020 року і 30 листопада 2020 року.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.