Що спільного між сучасним українцем та древнім єгиптянином?

 

 

 

 

Стародавні єгиптяни придумали безліч побутових предметів, про походження яких ми не замислювалися

Користуючись звичайними, на перший погляд, побутовими предметами ми не замислюємося, хто їх винахідник. Стародавні єгиптяни придумали і створили безліч зручних пристосувань, якими користуються українці до сьогодні, повідомляє znaj.ua.

 За які винаходи, які стали впору і сучасному суспільству, ми повинні сказати спасибі стародавнім єгиптянам:

Папір

Основне досягнення єгиптян. Він виготовлений з очерету, який виріс на берегах Нілу. Єгіптяни винайшли папір, щоб робити записи релігійних текстів, історії, та інших документів.

Чорнило

Єгиптяни першими придумали чорні чорнила, а потім додаючи пігменти змінювали колір тексту. Їх колір дуже стійкий і деякі збереглися до наших днів.

Макіяж

В наш час наносять макіяж в основному жінки. У Єгипті користувалися косметикою і чоловіки. Підводкою виділяються очі, як і в стародавньому Єгипті, змішуючи сажу і масло. Мейкап в той час демонстрував статус людини. Якщо його багато, це означає, що особа стоїть на високій соціальній драбині. А також захищена від інфекцій.

Побут

Такі речі, як столи, ліжка, стільці – все це було вперше знайдено в єгипетських гробницях.

Літери

Єгиптяни одні з перших писали про своє життя в писаннях. Ранні форми листа, ієрогліфи, спосіб життя, зображували через серію малюнків і символів.

Сонячні годинники

За допомогою сонячних годинників навчилися орієнтуватися в часі.

Перуки

Через спеку в пустелі єгиптяни повинні були голити голови. Тому всі робітники і священики використовували перуки. Вони виготовлені з вовни або справжнього волосся. Фарбували їх в синій або чорний кольори.

Зубна паста

Єгиптяни були стурбовані особистою гігієною. Досягненням стала зубна паста. Це суміш трав і ефірних масел кориці, ладану, меду.

Календар

Справжнім досягненням став календар. Він складався з 365 днів 12місяців і 30 днів у місяці! Через рік додавалось ще 5 днів. У ньому записували рівень Нілу, щоб контролювати посіви.

Зрошувальна система

Стародавні єгиптяни винайшли складну зрошувальну систему, яка зуміла зберегти посіви.

Скло

1500 років до нашої ери були винайдені перші скляні намиста. В додаток до них також пляшки, миски, глечики. Вироби зі скла цінувалися дуже дорого.

Штепсельна вилка

Штепсельна вилка вперше була використана єгиптянами. Спочатку це був не ефективний інструмент сільського господарства, але з часом вони поліпшили його конструкцію.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.