Сальному – 300, хай лунає пісня урочиста! (Фото)

 

 

 

 

День села – це подія, яку згадують і жителі села, й гості впродовж цілого року, а навіть і кількох років, говорячи при зустрічі: «А пам̕ ятаєш, як   весело було …..».  Цьогоріч Сальне так святкувало своїх 300 років, що згадка про це торжество ще довго житиме в спогадах сальнянців і всіх,  хто завітав на трьохсотлітній ювілей.

300 років – цифра не з малих,  а тому і   масштаби свята вражали! Кожен, хто завітав на це торжество міг знайти багато цікавинок  і усіляких розваг. Але про все по порядку.

Розпочнемо з того, що святковий ранок породжував переживання і бентежливий настрій, оскільки супроводжувався раптовими набігами дощу, тому і організатори свята, й гості не уявляли, як все відбуватиметься за такої химерної погоди, але  раптом хмари розвіялись і вийшло сонечко! Чи не знак це того, що свято створювали з найкращими помислами й відкритими серцями?! Гадаємо, це підтвердження того, що команда «УкрАгроРозвитку» – справжні чарівники. Радісніше було ще  й тому, що День села організовано вихідцями із села, бо хто як не вони краще знає проблеми села, наболілі питання, хто як не вони допоможе  в біді і  порадіє за село, коли бачитиме його квітучим і багатим?!

Святкування до 300-річчя Сального розпочались з урочистої частини, на початку якої всі присутні були запрошені до сцени під мелодійну музику бандур. Варто зазначити, що на урочистості приїхало багато поважних гостей: депутат Верховної Ради Олександр Кодола, очільник Ніжинської районної ради – Олег Бузун, голова Лосинівської ОТГ – Володимир Андрієць, голова Макіївської ОТГ – Петро Баклан, старости сусідніх сіл та інші, яких гостинно приймали короваями.

Треба відзначити, що в Сальному на День села збирається майже все село, люди приходять з найвіддаленіших куточків села. Особливо розчулюють бабусі й дідусі, яким хочеться віддати честь і пошану, адже вони не зважаючи на свій поважний вік приходять на свято – бо тут душа молодіє, бо тут серце радіє! Вражає й те, що спеціально на Свято села до сальнянців з’їжджаються родичі зблизька  і здалека, бо знають, що Свято села – подія, яка кожного разу вражає. Зауважимо, цього року на День села прибули гості з багатьох населених пунктів України:   Ніжина, Чернігова, Києва, Прилук, Конотопу, Миргорода, Чернівців, Дніпра, Кривого Рогу, а також з-за кордону:  Росії та Естонії.

Не може пропустити День села і  молодь, бо в цей день тут можна зустріти багато друзів дитинства та й з багатьма познайомитись можна. А як вже спішать на свято наймолодші – важко передати, зі слів батьків вони добре знають про найрізноманітніші веселощі  й розваги.

Надзвичайно багато приїхало гостей – вихідців  із села, які проживають не тільки у різних куточках нашої країни, але й планети. Як справедливо зауважила староста села  Ніна Миколаївна, атмосфера дійства в Сальному така, що навіть вихідці з села, що колись тут мали родичів, висловлюють бажання приїхати і побувати на цьому на правду чарівному святі. Чи це не підтвердження того, що отче село має залишатись найріднішою місциною для тих, хто тут народився і виріс?!

Усі  гості  щиро вітали сальнянців з ювілеєм, бажаючи Сальному розвитку та процвітання.  Як заведено, першою, на правах господарки, привітала  усіх присутніх староста сіл Сальне та Садове Ніна Броварчук, яка закінчила своє вітальне слово поетичними рядками  про любов до рідного Сального. Щирим привітом вітав сальнянців народний депутат України Олександр Кодола, який побажав селу процвітання, а людям злагоди та благополуччя а також подарував сертифікат на символічну суму 300 тис. грн на потреби школи, долучився до привітань і голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, який від щирого серця привітав сальнянців, побажавши миру в серцях і затишку  в оселях. Підсумував усі виступи вітальним словом єдиний спонсор і організатор свята, керівник агрокомпанії ТОВ «УкрАгроРозвиток» – Василь Снісаренко, бажаючи селу розвитку, а його жителям здоров’я і довголіття.

Після офіційної частини свята розпочалась святкова концертна програма, яка вражала різноманітністю: душевні вірші, які розчулювали:

«Якщо Ви жити трохи утомились,

Якщо лежить у серці Вашім сніг,

Поїдьте в сальне, де Ви народились,

І просто сядьте на старий поріг» – у виконанні Валі Шевченко й трепетні строфи авторського вірша Надії Боднар-Шевчук:

«Тут народились я і ти,

І ми до нього приїжджаєм,

З усіх країн на цій землі….

І наше Сальне дороге,

Хай буде славитись в віках,

І хай завжди нас зустрічає,

Як ось у цей святковий час»; неймовірне виконання пісень у супроводі бандур від спеціальних гостей – чарівного тріо «Флейм-бандура»;  запальні танці у виконанні дитячого хореографічного  колективу «Мрія»; мелодійний музичний номер від Мар’яни Петрик та Тетяни Прохоренко; гумористична сценка у виконанні  Валі Пономаренко і Мар’яни Петрик; гімн Сального  від  молодої команди ТОВ «УкрАгроРозвиток»;  неймовірні пісні за участю народного аматорського фольклорного колективу села Сального –  «Пісенна скарбниця»; багата програма для гостей свята від Лосинівського будиноку культури на чолі з Тетяною Мельниковою; запальними піснями розважав сальнянців Заслужений артист України, відомий баяніст – Олег Подольський в дуеті із Заслуженою артисткою України Ніною Коцур. Окремо хочемо згадати чудових ведучих – Василя Мелькова та Наталію Опанасенко, які супроводжували всю концертну програму.

Вражав масштабами і ярмарок: ляльки-мотанки, вишиванки, вироби з дерева та найрізноманітніші побутові речі –  в такому розмаїтті й  очі розбігались! Не можна не згадати й  про запашну вуличну їжу, яку готували майстри  з усього району. Крім того сальнянців і гостей, вже традиційно, частували фірмовою мисливською юшкою,  яку готував спеціально запрошений майстер своєї справи, керівник мисливської організації Микола Грицай, а також смачною запеченою бараниною, якою пригощав Михайло Кулинко.

Не мали часу  для байдикування і найменші – величезний безкоштовний батут, солодка вата та попкорн, харизматичні аніматори й майстри з гончарства занурювали дітей у казковий світ розваг та нових умінь і навичок. Цікаво, що діткам настільки сподобався майстер-клас із гончарства, що деякі  малі умільці встигли двічі стати очевидцями і творцями дива – зробити зі звичайного шматка глини неймовірний виріб.

Вже традиційно було нагороджено  жителів села – переможців номінацій («Найстарші», «Наймолодші», «50 років у шлюбі» й «Квітуча садиба»), кожен з яких отримав пам’ятні  та потрібні подарунки від господарів свята, а крім матеріального сюрпризу переможцям номінацій  і всім присутнім було презентовано тематичні музичні й хореографічні номери.

Хочеться окремо відзначити винахідливість й розумову та творчу вдачу сальнянців-організаторів. Багато ідей та ініціатив запропонували місцеві активісти, так, наприклад,  неймовірну композицію «Віл, що йде на ярмарок» авторами якої є: Світлана Петрик, Валентина Шевченко, Ярослава Харкава (Броварчук), Валентина Пономаренко, Людмила Прохоренко і Ніна Броварчук – староста села, однак варто зазначити, що вище згадані активісти не тільки робили композицію, але й доклали титанічних зусиль до всіх інших сфер організації свята.  Активну участь  у підготовці та проведенні Дня села взяли: Олена Коновал, Василь Коновал, Юлія Броварчук, Ольга Анріяш, Світлана Родіна, Наталія Авраменко, Галина Кісляк, Єфросинія Голубовська, Микола Река.

На святі села панував неймовірний настрій, а виступ Олега Подольського й Ніни Коцур був настільки запальним, що сальнянці та  й багато гостей кинулись до танцю. Веселились всі  – від дорослих до малих, кожен знайшов заняття для душі. А поміж людьми лунали позитивні відгуки про свято, багато приїжджих гостей зауважили, що навіть в містах проходять меншого масштабу святкування – а це висока оцінка!

Але ще радісніше на душі було тим, хто створював це свято –  команді «УкрАгроРозвитку», бо всі зусилля, старання  і  неймовірні підготування  вилились у  чудове свято – Трьохсотий День народження Сального, свято, яке нікого не залишило байдужим, і ми впевнені, надовго запам’ятається усім сальнянцям та гостям близьким і далеким.

На завершення хочеться процитувати керівника ТОВ «УкрАгроРозвиток» Василя Снісаренка, який сказав: «Немає більшої любові, ніж любов до рідного краю та його людей. Вірю в своє село,  наших людей і Божу підтримку й допомогу у наших спільних добрих справах».

 

 

 

 

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.