Ніжинський прокурор повернув землю у комунальну власність стягнувши заборговану орендну плату

 

 

 

 

Ніжинською місцевою прокуратурою приділяється особлива увага захисту інтересів держави при використанні земельних ділянок державної та комунальної власності, своєчасності сплати орендної плати за землю до бюджету.

Водночас,  окремі суб’єкти господарювання, які набувають у користування земельну ділянку, ігнорують вимоги законодавства щодо сплати орендної плати за землю, не виконуючи  договірні зобов’язання.

Прокуратурою у поточному році встановлено факт систематичної не сплати орендної плати за землю одним з господарюючих суб’єктів за земельну ділянку сільськогосподарського призначення  загальною площею 33,3666 га,  що розташована на території Козелецького району Чернігівської області.

Договір оренди землі укладено підприємством ще у лютому 2015 року, проте  жодної копійки на користь місцевого бюджету суб’єктом господарювання не сплачено, чим порушено вимоги закону, інтереси держави та місцевої громади.

На усунення виявлених порушень прокурор звернувся з позовом до суду про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості з орендної плати за землю.

Рішенням господарського суду Чернігівської області від 13.07.2018 позов задоволено у повному обсязі, до місцевого бюджету стягнуто 114 тис. грн.  та договір оренди землі розірвано.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.