Як перетворити сміттєве відро в екологічне добро?

 

 

 

 

«Час Чернігівський» уже розказав секрети компостування відходів в умовах квартири. Гадаємо, що природу ви любите й лайфхаки намотали на вуса. Тепер розкриємо нашим читачам секрет використання ферментованих відходів.

Як перетворити сміттєве відро в екологічне добро?

За підрахунками екологів 55–65% міських звалищ — це органічні відходи. Колись були спеціальні майданчики, де збирали такі відходи. Там дуже смерділо, сміття розтаскували тварини. Зараз модно їх переробляти власноруч. Це можна зробити у відрі у квартирі.

Про це розповідає представниця клубу «Чорнозем» Оксана Булкіна.

Органіку (без м’яса та риби) потрібно складати в спеціальний ЕМ-контейнер. Щоб органіка не смерділа на всю багатоповерхівку, відходи посипають ферментованою речовиною «Бокаші».

 

2018 08 07 vidhod 03

 

Як це працює?

Наприклад, у вас прокис борщ. Ви його зливаєте на друшляк, викидаєте м’ясо, а капусту, буряк тощо кладете у відро, зверху посипаєте «Бокаші» та закриваєте. Процес ферментації стартував!

 

Як використовувати ферментовані відходи?

• На городі.

Закопати на глибину 15–20 см у міжряддя на відстані не менше 10 см до коренів рослин і присипати декількома сантиметрами землі.

• В саду.

Викопати кілька ямок (3–6) навколо дерева/куща і прикопати ферментовані відходи на глибину 30 см, переконавшись, що вони не вступають у безпосередній контакт із корінням рослин.

• Підготовка ґрунту для кашпо, ящиків для квітів і розсади.

Заповнити кашпо (ящик) на 1/3 ґрунтом, потім укласти 1/3 шар ферментованих відходів і зверху знову 1/3 ґрунту. Залишити на дозрівання без поливу на 1 тиждень до посадки. Для ефективного протікання процесу накрити кашпо будь плівкою.

• Для сантехніки.

Рідке добриво можна розбавити з водою 1:10. Розчин залити в раковину або стоки на кухні, ванній кімнаті, де виникають жирові пробки в системах зливу. Проблема забиття каналізаційних систем зникне.

• Усунути специфічні запахи в туалеті.

Вилити нерозбавлену рідину в унітаз. Це також ефективно в зовнішніх туалетах, де немає водяного затвора.

 Для кімнатних рослин

Це повноцінне добриво, що сприяє зростанню й рясному цвітінню. Поливати розчином 1:1000 -1:2000 кожні 3–4 тижні.

• В акваріумі.

Вода буде чистою і прозорою з достатнім вмістом кисню, якщо 1 раз у 2 місяці заливати в нього рідину розведену в співвідношенні 1:5000 (1 мл на 5 л води).

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.