Четверо ветеранів АТО в рамках пілотного благодійного проекту отримали стипендії на навчання

 

 

 

 

Психологи переконані, такі програми допомагають ветеранам швидше повернутися до мирного життя і реалізувати себе.
Чотири ветерани російсько-української війни отримають стипендії на навчання в Києво-Могилянській академії. Проект пілотний, його фінансують меценати. Вони заплатять за контрактне навчання ветеранів, які перемогли на конкурсі, повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на “5 канал”.

Андріана Сусак – ветеран Збройних сил. Відразу після Майдану вона пішла на фронт добровольцем в штурмовий підрозділ батальйону “Айдар”.

“Я потрапила до складу штурмової групи. Тоді просто не було інших професій, а снайпером я не можу бути, тому що мій ріст і гвинтівка, вони не збігаються взагалі за розмірами. З Майдану ми поїхали 8 травня в Луганськ на 5 днів і залишилися” , – згадує дівчина.

Четверо ветеранов АТО в рамках пилотного благотворительного проекта получили стипендии на обучение в Киево-Могилянской академии 01

У складі батальйону Андріана воювала півтора року, зараз демобілізована і хоче вчитися. Вибрала спеціальність – публічне управління і адміністрування, каже, зараз їй такі знання вкрай необхідні.

“Вони мені потрібні для роботи, так як я зараз громадський діяч. І це утворення, воно мені дасть впевненість, щоб я могла з чиновниками розмовляти однією мовою. Воно займає дуже довгий час, а в нашій країні потрібні зміни вже зараз”, – каже дівчина.

В рамках такого проекту вчаться військові ветерани в Сполучених Штатах. Випускники “Могилянки” та благодійники вирішили почати таку ініціативу і в Україні. В цьому році меценати зібрали гроші на чотири стипендії для ветеранів. Однак сподіваються, що з часом кількість місць буде збільшуватися.

Оксана Іванців, ініціатор програми з надання стипендій для ветеранів ЗСУ, каже: “Освіта – це, мабуть, один з кращих способів повернення, в тому числі, тому що це те, що асоціюється з майбутнім. А, власне, завдяки ветеранам, у нас тобто це майбутнє, у нас є шанс навчатися, розвиватися, будувати кар’єру і правильно було надати їм цей шанс теж “.

 

Роман Антюхов в 2015-му воював на фронті в складі 30-ї механізованої бригади, нині – приватний підприємець, однак мріє працювати на державній службі. Каже, що така освіта йому багато в чому допоможе: “Я проходжу конкурс на державну службу, в новостворені директорату. Я як раз на даному етапі проходжу ці конкурси, як раз ця програма дасть мені більше знань, щоб далі працювати на державній службі”.

Ветеран Збройних сил Роман переконаний: кожен повинен докласти максимум зусиль, щоб мати країну, в якій хочеться жити.

“В остаточному підсумку я хочу бачити нашу державу процвітаючою, не аутсайдером в Європі, а лідером. Державницька позиція дозволить в майбутньому мати чудову країну, в якій буде жити моя дитина, інші діти, в нормальної чудовій країні”, – каже чоловік.

 

Четверо ветеранов АТО в рамках пилотного благотворительного проекта получили стипендии на обучение в Киево-Могилянской академии 02

 

 

Психологи переконані, такі програми допомагають ветеранам не тільки здобути освіту, а й швидше повернутися до мирного життя і реалізувати себе.

“Це і є справжня інтеграція, вони не будуть вчитися в окремій групі. Ти не зможеш виділитися, тобі треба буде влитися в цю ситуацію, адаптуватися і показати результат”, – констатує військовий психолог Андрій Козінчук.

 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.