Втілення проектів по розвитку бізнесу в Ніжині «висить на волосині»

 

 

 

 

Ніжинська міська рада за цей рік взяла на себе досить багато європейських проектів, які мали б сприяти її економічному розвитку. Проте, взятись – це одне, а от довести до логічного завершення – це найголовніше. Та все впирається у фінансування, якого Ніжину завжди не вистачало.

Один з важливих проектів, над яким півроку працювала робоча група до якої входили представники інвестиційного та економічного відділів, а також зацікавлені підприємці – це проекти FORBIZ в рамках ініціативи EU4BUSINESS, за фінансування ЄС. Ніжинською міськрадою було прийнято рішення про затвердження оперативної цілі щодо розвитку малого та середнього підприємництва в рамках стратегії розвитку міста Ніжина.

Подальші кроки його втілення обговорювалось на засіданні постійної депутатської комісії з бюджетних питань.

Нагадаємо, Чернігівську область було обрано для пілотування процесу формування та реалізації ефективної політики розвитку МСП, аби напрацювати єдині рекомендації для всіх регіонів України. Такий підхід, за переконанням профільних експертів, забезпечить узгодження регіональних та місцевих політик щодо МСП з кращими міжнародними практиками, а також з прийнятою Кабміном у травні минулого року національною Стратегією розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.

Для Ніжина така співпраця мала стати поштовхом до підвищення конкурентоспроможності, розвинути мережу підтримки малого та середнього підприємництва, вийти на нові ринки та покращити співпрацю бізнесу та влади.

Наразі вже розроблена стратегія розвитку спрямована на розвиток малого та середнього підприємництва і відкритим лишається питання фінансування, а це порядком десятків мільйонів гривень.

«Робочою групою відпрацювали три проекти, і вони подаватимуться на розгляд Державного фонду регіонального розвитку. Зробити це маємо до 15 січня 2019 року. Фінансування, відповідно, йтиме у 2020 році. Наша частка співфінансування складає 10%, але яка це сума в гривнях наразі невідомо, адже невідомо повної суми реалізації проектів. Який же буде результат співпраці. Пропонується:

  • Створення школи малого та середнього підприємництва (пропонується облаштувати по вул. Озерній, у приміщенні колишньої аптека № 200);
  • Створення єдиної маркетингової лінії для популяризації міста та місцевих виробників (пропонується облаштувати по Авдіївській, де аптека № 13);
  • Створення прозорого офісу. (Будівництво замість Художнього відділу Ніжинського краєзнавчого музею).

Всі ці проекти включають реконструкцію вже існуючих будівель або ж нове будівництво, як для прозорого офісу, тому що жодна з існуючих споруд в Ніжині не підходить», – розповіла начальник економічного відділу Тетяна Гавриш.

Але на шляху  до реалізаціє є «камінь спотикання», і він досить великий. Адже справа в тому що ДФРР фінансує проекти тоді, коли є реконструкція або капітальний ремонт, а отже сума кожного з трьох проектів має бути не меншою 5 млн. грн. Та в цю суму не входить фінансування виготовлення проектної документації. Але Ніжинська міськрада не може обрати лише один проект, бо ж за умовами FORBIZ хоче працювати з трьома, та й є більша вірогідність в такому разі, що якийсь один пройде по фінансуванню з держфонду. Тож міськрада має витрачати кошти на розробку проектної документації для трьох проектів, а це сотні тисяч гривень. При цьому маємо великий ризик, адже сам FORBIZ не дає гарантії, що дані проекти будуть відібрані ДФРР, а лише супроводжує проект. До того ж минулорочні проекти, які Ніжин подавав розгляд ДФРР, хоча мова йшла про реконструкції потрібних місту будівель, таких, як наприклад дитячих садочків.

Члени комісії зійшлись на думці, що це питання ще потребує вивчення, адже на кону важливий вибір: ризикнути чи призупинити кроки в цьому напрямку, враховуючи можливості бюджету Ніжина.

Марина Волинець

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.