Здоров’я маленьких українців під загрозою

 

 

 

 

Халатність та недбалість або ж звичайна провокація за «вигідну» посаду – питання на жаль зараз відкрите. Є можливість висвітлити одну точку зору – Міністерства охорони здоров’я України, самі ж лікарі мовчать.
За повідомленням офіційного сайту МОЗ України 17 серпня завідуючого відділенням ТКМ Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку Олега Рижака було звільнено після проведення службової перевірки та винесення двох доган за систематичне невиконання посадових обов’язків.

Перевірка виявила в роботі Рижака низку порушень, а саме: неподання замовлень на закупівлю лікарських засобів згідно з Національним переліком основних лікарських засобів, що має здійснювати лікарня; введення в оману батьків щодо відсутності ліків на складі лікарні, що призводило до закупівлі батьками за власні гроші наявних у лікарні препаратів, відсутні призначення та показання для проведення трансфузії в історії хвороби пацієнтів, невідповідність лікарських призначень фактичному призначенню препаратів крові, а також численні скарги батьків щодо зловживання службовим становищем та отримання неправомірної вигоди.

Завідуючій Центру Світлані Донській замість адміністративної роботи було запропоновано посаду лікаря-гематолога Першого педіатричного відділення консультативно-діагностичної поліклініки НДСЛ «ОХМАДИТ», де вона відповідала б за консультування регіональних онкологічних центрів та їхніх пацієнтів і організацію направлення їх в Охматдит. Оскільки Донська відмовилася від запропонованої посади, з 20 серпня в результаті реорганізації її також було звільнено.

В результаті цього 20 серпня про своє бажання звільнитися заявили декілька лікарів-гематологів відділення ТКМ, лікар-трансфузіолог. та декілька працівників унікальної лабораторії лікарні: біологи та лаборанти.

Функціонування дитячої лікарні «ОХМАДИТ» є питанням національної безпеки, оскільки заклад надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу дітям, та є чи не єдиною лікарнею в Україні, де проводиться трансплантація кісткового мозку.

На жаль здоров’я та життя маленьких пацієнтів стає заручником злого наміру або безвідповідальності хоча має бути головним пріоритетом.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.